Plzeň – Není obvyklé, aby si jakýkoliv sportovní klub mohl splnit vytyčený cíl hned na začátku sezony. Tahle výjimka ale platí ve fotbalu, v němž některá mužstva v létě bojují o vysněnou základní skupinu Ligy mistrů (LM) či Evropské ligy (EL). A mezi ně patří i Viktoria Plzeň. „Pokud bychom zvládli dvojzápas s Bukureští, tak bychom dosáhli prvního cíle (druhým je domácí titul- pozn.red.),“ řekl majitel Viktorie Tomáš Paclík.

Vstříc vysněné metě vykročí Plzeň v úterý v 19.30 hodin (SELČ) úvodním duelem 3. předkola Ligy mistrů v Bukurešti s tamním celkem FC Sport Bukurešť (dříve Steaua). Plzeňská výprava odlétá na jihovýchod Evropy v pondělí dopoledne z Prahy. Pokud by se Viktorii podařilo přes Rumuny postoupit do 4. předkola LM, byla by stále ve hře o základní skupinu této soutěže, ale v kapse by už měla skupinu Evropské ligy.

Trenér Viktorie Pavel Vrba si však uvědomuje sílu soupeře a také v poslední době negativní bilanci českých klubů včetně Plzně s rumunskými týmy. „Čeká nás těžký soupeř, silný v útoku a rychlostně velice dobře vybavený. Naším cílem je postoupit do skupiny evropského poháru. Pokud bychom zvládli dvojutkání s Bukureští, tak bychom byli hodně spokojení. Narozdíl od rumunského majitele já říkám, že nás čeká doopravdy těžký soupeř,“ rýpl si Vrba.

Kontroverzní majitel FC Sport Bukurešť Gigi Becali totiž řekl, že Plzeň je přesně soupeř, jakého chtěl, protože neuspěla proti rumunské Astře Giurgiu, která je prý mnohem slabší než Bukurešť. Becali už navíc spekuluje o případných soupeřích ve 4. předkole poté, co Bukurešť vyřadí Plzeň. Zatímco česká liga začíná až tento víkend, rumunská nejvyšší soutěž má za sebou dvě kola. Soupeř Viktorie oba své zápasy vyhrál – s Voluntari 2:1 a v pátek v Temešváru 1:0. „Viděli jsme obě utkání, takže hráči budou mít dostatek informací,“ upozornil Vrba.

Komu dá v sestavě důvěru, se kouč Viktorie rozhodne až v Bukurešti. Prozradil pouze to, že už stoprocentně fit je Aleš Čermák.

A co soudí o soupeři zkušený Marek Bakoš? „Minulý rok jsem si přál jiného soupeře než Razgrad, proto jsem si teď nikoho nepřál. Bukurešť jsem přijal v pohodě a až po losu jsem zjišťoval, co je Bukurešť vůbec za soupeře, a jak by se přes ni dalo přejít. Věřím, že to zvládneme,“ uvedl Bakoš.