K nedělnímu úspěchu dokráčela reprezentace dobrým útočným výkonem v první půli a pečlivým defenzivním ve druhé.

Začátek byl znamenitý. Už v 7. minutě domácí předvedli účinnou i efektní kombinaci, která začala už na vlastní polovině. Jakub Jankto zatáhl po narážečce míč po levé straně, po jeho centru zachoval chladnou hlavu Vladimír Darida, k němuž se přes Zdeňka Ondráška a Vladimíra Coufala míč vrátil a kapitán levou nohou v pádu skóroval.

Dočkal na lavičce

Darida měl na levém rukávu pásku, protože tentokrát nenastoupil klasický šéf týmu Bořek Dočkal, jenž v minulém duelu v Německu nezahrál úplně pode představ. Ve středové trojici se dále objevili Alex Král s Tomášem Součkem.

V první půli bylo jasné, že to je ideální varianta. Češi hrozili, měli několik dobrých šancí, ale druhý gól nepřidali. Nebezpečný byl především Jankto, ale jednou ho skvěle zastavil izraelský gólman, podruhé netrefil po průniku bránu.

Slušnou šanci měl také zadák Tomáš Kalas, jeho hlavičku chytil brankář. Stoper anglického Bristolu nastoupil ve středu obrany s Jakubem Brabcem a toto složení se ukázalo jako mnohem výkonnější než kooperace Brabce s Jemelkou, která příliš nefungovala ve středu v Německu.

A to byli stopeři ve druhém poločase až nečekaně často testováni. Ne na covid, nýbrž soupeřem. Izraelci drželi míč, výborně hrál především prcek Solomon, mladá hvězdička Šachtaru Doněck. Hosty nezbrzdilo ani vyloučení deset minut před koncem. I po něm se tlačili vpřed. Největší šance? Kanonýr Zahavi vystrašil Tomáše Vaclíka jen jednou, ale gólman skvěle skočil k tyči. „Závěr jsme neodehráli tak, jak jsme si představovali,“ konstatoval po utkání stoper Jakub Brabec.

Poslední zápas Ligy národů hraje národní tým ve středu se Slovenskem. Opět v Plzni.

Vladimír Darida
Když hraje v Plzni nároďák, Darida nemůže chybět