Uzdravený plejer s desítkou na dresu povede své spoluhráče do fotbalové bitvy o čtvrtfinále Evropské ligy (EL) proti tureckému vicemistrovi Fenerbahce Istanbul. „Soupeř hraje poháry pravidelně. Doufám, že Fenerbahce potrápíme," řekl Horváth.

Dvojzápas s Turky je pro Viktorku další příležitostí pokračovat v přepisování své více než stoleté historie. Klub sice kopal evropské poháry na začátku 70. let minulého století a předloni i prestižní Ligu mistrů. Nikdy se ale nedostal mezi nejlepší týmy v Evropě. To se změnilo až letos postupem do osmifinále EL. A nyní může poskočit ještě výš!

Pavel Nedvěd se dokonce nechal slyšet, že Plzeň může dojít až do finále EL.

Horvátha a spol. ale večer čeká soupeř, který po letošním nezdaru v Lize mistrů chce vyhrát Evropskou ligu. Fenerbahce stojí v cestě nejen Plzeň, ale paradoxně i vlastní fanoušci. UEFA totiž došla trpělivost s neustálými výtržnostmi tureckých fandů a další jejich prohřešek hodlá potrestat vyloučením klubu z poháru. To, jestli UEFA hrozbu splní, může být jasné po čtvrtečním zápase. Do Plzně se totiž chystá 800 příznivců z Istanbulu.

Viktoria - Fenerbahce

Ve čtvrtek od 19 hodin, Doosan Arena v Plzni, vysílá ČT Sport.
Za týden se v Istanbulu bude hrát odveta, vítěz postoupí do čtvrtfinále Evropské ligy.
Sázkové kanceláře mírně favorizují Plzeň. Kurzy na postup: Tipsport: Viktoria 1,75, Fenerbahce 1,85. Chance: Viktoria 1,7, Fenerbahce 1,91. Fortuna: Viktoria 1,78, Fenerbahce 1,82.