Sezona 2020/2021 se v České fotbalové lize rozběhne až ve druhé polovině srpna, do té doby ale B tým Viktorie Plzeň nebude muset jen trénovat.

Těšit se může na účast v Letní lize v konkurenci Benešova, Slavie Praha B, Bohemians 1905 B, Písku a Táborska.

„Kluci jsou už dva měsíce bez fotbalu. Když se vyskytla taková možnost, bez váhání jsme ji přijali. Těšíme se na to, že si můžeme konečně zahrát zápas. Narazíme na kvalitní soupeře, což je pro hráče jen dobře,“ těší se na start Letní ligy trenér Viktorie Plzeň B Pavel Fořt.

Ani karanténa ale nezastavila tréninkový proces jednotlivých hráčů, kteří se připravovali sami v domácím prostředí.

„Kluci měli individuální plány. Hráči jsou profesionálové, takže se museli udržovat v kondici. Teď ale již čtrnáct dní trénujeme. Nejdříve jsme měli cvičení po skupinkách, nyní jsme už všichni pohromadě. Je příjemné, že místo běhání po lese můžeme být všichni na hřišti,“ říká s úsměvem kouč plzeňského celku, jenž má v plánu vyzkoušet v následujících zápasech i nové hráče, kteří přišli z dorostu.

„Někteří kluci skončili v dorostu a přesun do chlapů je vždy těžký. Takto se na to můžeme připravit a otestovat si všechny kluky před nadcházející sezonou, abychom věděli, jak na tom jsou,“ pokračuje Pavel Fořt.

Fotbalisté Plzně vypadli během karantény z obvyklého tréninkového procesua chvíli trvalo, než se znovu dostali do správné teploty.

„Je znát, že hráči neměli dva měsíce prakticky kontakt s míčem. Někteří mě ale překvapili tím, že na zahradě pracovali s balonem. Každým tréninkem se to však zlepšuje. Výrazně pomohlo, že teď už můžeme normálně hrát na dvě brány. Ale samozřejmě samotná utkání nám ukážou zase něco víc. Zápasové tempo je vždycky o něčem jiném,“ vysvětluje bývalý ligový útočník Viktorie Plzeň nebo Slavie, který nenechal nic náhodě a své svěřence řádně fyzicky prověřil.

„Otestovali jsme kluky po individuální přípravě a až na pár jedinců to všichni zvládli. Zbylí to během týdne doběhali a teď už trénujeme zcela naplno,“ dodává lodivod Fořt.

Nový kouč plzeňského béčka, který v březnu nahradil Pavla Horvátha, dosud čeká na první přípravný zápas. Dočká se ho v sobotu, kdy se viktoriáni střetnou v Praze s rezervou Bohemians 1905.

Pavlu Fořtovi bude navíc chybět několik hráčů, kteří aktuálně zkoušejí štěstí jinde. Dušan Pinc, Václav Svoboda a Jonáš Vais jsou na zkoušce v Příbrami, Martin Petr s Václavem Uzlíkem pak v Táborsku.

Program zápasů: Letní liga, sobota 6.6. od 10.00: Viktoria Plzeň B – FC Písek, sobota 13.6. od 10.00: Viktoria Plzeň B – Benešov, středa 17.6. od 11.00: Viktoria Plzeň B – Bohemians Praha 1905 B, sobota 20.6. od 10.00: Viktoria Plzeň B – Táborsko, sobota 27.6. od 10.30: Viktoria Plzeň B – Slavia Praha B, (všechny zápasy hřiště Luční).