Příznivci Viktorie si před ligovým utkáním s Baníkem Ostrava přišli pro podpisy Františka Plasse, Františka Sudíka, Zdeňka Pleška a Ivana Bicana, kteří v září před třiačtyřiceti lety nastoupili v památných zápasech Poháru vítězů pohárů proti slavnému Bayernu Mnichov.

Na podpisy fotbalových legend v neděli odpoledne stály frontu více než dvě stovky fanoušků západočeského klubu.

„Zájem mě překvapil a samozřejmě i potěšil. Je vidět, že fanoušci Viktorie nezapomínají. Bylo to příjemné setkání," svěřil se František Plass, československý reprezentant a největší hvězda týmu Škody Plzeň druhé poloviny šedesátých a první poloviny sedmdesátých let, kterému se kvůli elegantnímu stylu přezdívalo podle kapitána Bayernu Mnichov ´plzeňský Beckenbauer´.

Stejnojmennou knihu autora Pavla Hochmana, která vypráví o životě a kariéře Františka Plasse, si řada fanoušků nechala při autogramiádě podepsat.

Zdeňka Pleška překvapilo, že pro podpisy si přišli i zástupci nejmladší generace fanoušků Viktorie, kteří legendy přímo na trávníku nezažili. „To bylo opravdu velmi příjemné. Mnozí z nich se chtěli s námi i vyfotit," říká Zdeněk Pleško, který stejně jako František Plass a František Pleško oslavili letos sedmdesátiny.

„Povedenou akci by stálo zato zopakovat i s hráči dalších generací, které přišly po nás," míní další z fotbalových veteránů Ivan Bican.