A v excelentní bilanci chtějí svěřenci trenéra Miroslava Koubka pokračovat i zítra, kdy se na hřišti v Mladé Boleslavi od 15.45 hodin představí v utkání 11. kola nejvyšší soutěže.

Domácí tým je v lize čtvrtý a na vedoucí Viktorii ztrácí sedm bodů.

Středočeši mají jednu z nejlepších obran v lize. „Každý tým má dobré a slabší stránky. Boleslav má dobrou defenzivu, ale já věřím, že my víme kudy se do ní dostat, že jsme našli recept," říká trenér Viktorie Miroslav Koubek.

Mladá Boleslav porazila Plzeň naposledy doma v roce 2010. Fanoušci Viktorie mají určitě v živé paměti gólovou přestřelku, po které se Středočeši radovali z výhry 4:3.

Podobný scénář ale trenér ani hráči Viktorie nechtějí zítra v Mladé Boleslavi připustit. Cíl kouče i jeho mužstva pro zítřejší zápas je podle Koubka jediný. „Chceme v Mladé Boleslavi vyhrát a být úspěšní," prohlásil Koubek, pro kterého má zápas pikantní příchuť, protože v Mladé Boleslavi jako trenér působil.

Během ligové přestávky se musel obejít bez pětice českých (Řezník, Limberský, Procházka, Kolář, Pilař) a dvou slovenských reprezentantů (Kozáčik, Hrošovský), což se odrazilo i na odlišném režimu přípravy Viktorie.

„Vždy je to rozdílné, když tu nejsou reprezentanti. Především ten minulý týden byl jiný. Tento týden už se srovnal, reprezentace hrála v pondělí a kluci se pak vrátili brzy," říká trenér Miroslav Koubek.

Až na dlouhodobě zraněné hráče má kouč kádr pohromadě. „Zdravotně jsou hráči v pořádku. Věřím, že si reprezentanti přivezli vítěznou euforii a přenesou ji i do kabiny," doufá trenér Viktorie.

Domácí kouč Karel Jarolím bude postrádat Wágnera a Ďuriše, kteří hostují v týmu právě z Plzně a po dohodě klubu nesmí nastoupit. Ďuriš má navíc stop kvůli žlutým kartám. „Na utkání s vedoucím týmem se těším spolu s hráči i diváky. Věříme, že nám fanoušci pomohou," uvedl trenér Mladé Boleslavi.