Štruncovy sady tak mohou vidět v pátek 12. října v akci Limberského, Rajtorala, Daridu, ale i exviktoriány Jiráčka, Petrželu a Rezka. Oporou v bráně bude odchovanec Plzně Petr Čech. Chybí zranění Kolář a Pilař.

Svěřence Pavla Vrby čeká prestižní zápas už ve čtvrtek. V Madridu se v Evropské lize utkají s Atlétikem (21:05 hod., ČT4). Doprovodí je pět stovek fandů.

Bílek nominoval na Maltu a Bulharsko. Vsadil na stejné koně

Nová krev či záblesk neozkoušeného? Kdepak! Trenér Michal Bílek zůstává věrný své filozofii.

Na důležitý kvalifikační dvojduel s Maltou a Bulharskem povolal téměř totožný výběr jako při bezbrankové remíze v Dánsku a „přípravné" prohře s Finskem.

Oproti minulému srazu chybí jen sparťanský útočník Václav Kadlec.

Velká změna herního projevu českého týmu se tak rozhodně očekávat nedá.

„Necháme si ještě okénka pro případné donominování dvou hráčů. Jedná se vesměs o ofenzivní fotbalisty. V úvahu připadají jména jako Dočkal, Kadlec, Tecl, Ordoš či Krejčí," svěřil se na nominační tiskové konferenci Michal Bílek.

Jeho „vyvolení" se mohou těšit na dva domácí duely – 12. října vyzvou Maltu v Plzni a 16. října narazí na Bulharsko na Letné.

Především s druhým jmenovaným mužstvem, v jehož sestavě už delší dobu nefiguruje hvězdný Dimitar Berbatov, půjde o boj přímých konkurentů o postup na mistrovství světa v Brazílii.

„Bulhaři rozjeli kvalifikační skupinu velmi dobře," varoval Michal Bílek a zároveň vysvětlil, proč tentokrát vynechal sparťanského útočníka Václava Kadlece.

„V poslední době mě příliš nepřesvědčil. Proto se v nominaci neobjevil. Celkově bychom byli rádi, aby se naši útočníci gólově prosazovali. David Lafata si svou laťku drží, nemá žádné výkyvy, střelecky se daří i Vydrovi. U Tomáše Pekharta bychom byli rádi, aby na sebe v Bundeslize více střelecky upozornil. Pozici jistou rozhodně nemá," komentoval kouč národního týmu situaci kolem útočníků.

V nominaci jsou jen tři forvardi. Není to málo? „Počkáme, jak dopadnou zápasy evropských pohárů a poté liga. Když na sebe někdo upozorní, může být donominován," dodal Michal Bílek k případné změně.

Souboj s Maltou se odehraje v Plzni na přestavěném stadionu ve Štruncových sadech.

„Zájem o fotbal je tam velký. V týmu máme navíc hodně Plzeňáků. A já věřím, že tohle utkání, stejně jako to s Bulharskem, zvládneme," přidal se Vladimír Šmicer, manažer české fotbalové reprezentace.

Dvě výhry by byly tou pravou náplastí na poslední nevýrazné a matné výkony i výsledky. Ale především by národní tým uklidnily. A možná i nasměrovaly do Brazílie.

Nominace na kvalifikaci o MS:

Brankáři: P. Čech (Chelsea), J. Drobný (Hamburk), J. Laštůvka (Dněpr)

Obránci: F. Rajtoral (Plzeň), T. Sivok (Besiktas), T. Gebre Selassie (Brémy), M. Kadlec (Leverkusen), R. Hubník (Hertha – 2. liga), M. Suchý (Spartak Moskva), D. Limberský (Plzeň)

Záložníci: P. Jiráček (Hamburk), T. Hübschman (Šachtar), J. Hušbauer (Sparta), J. Plašil (Bordeaux), J. Rezek (Famagusta), V. Darida (Plzeň), M. Petržela (Augsburg)

Útočníci: D. Lafata (Jablonec), M. Vydra (Watford – 2. liga), T. Pekhart (Norimberk)