Kouč juniorky měl radost nejen z výsledku, ale především z výkonu. Výhra juniorky je o to cennější, že ho mužstvo dosáhlo s minimálním počtem hráčů, na lavičce seděl na střídání jediný muž.

„Kádr juniorky není široký, naší strategií je vychovávat co nejvíce hráčů pro prvoligové A mužstvo, kam se v zimě posunulo z juniorky hned několik fotbalistů. A další nadějné hráče se snažíme umístit na hostování do druhé ligy, pokud cítíme, že mají na více než na ČFL, což je příklad útočníka Antonína Presla, kterého zkouší druholigová Karviná. Navíc jsme nemohli juniorku doplnit o hráče A mužstva, které se v sobotu vracelo z turnaje ve Španělsku,“ vysvětluje úzký kádr hráčů trenér Jiří Skála, který seděl na lavičce oblečen do dresu.

„Byl jsem připraven, kdyby se některý z hráčů zranil. Naštěstí to nebylo potřeba,“ usmívá se sedmatřicetiletý bývalý ligový fotbalista Plzně, Slavie, Teplic, Mladé Boleslavi a Českých Budějovic.

Juniorce pomohli v utkání proti Kunicím, které se hrálo v Praze v rámci zimního turnaje Slavoje Vyšehrad, dva dorostenci, Hrubý a Vonášek. „Oba premiéru mezi dospělými zvládli velmi dobře, pochválil mladíky kouč.

Slova chvály ale měl i pro celý tým. „Zejména v první půli jsme předčili soupeře především rychlostí, kondicí i kombinačně,“ dodal trenér Jiří Skála.