„Utkáme se úplně s jinou Doubravkou. Na podzim to skončilo remízou, což byla pro nás i vzhledem k průběhu zápasu ztráta. Senco ale přes zimu posílilo a čeká nás tak mnohem těžší soupeř,“ je si vědom trenér Petřína Radek Vodrážka.

Ten by rád navázal na úvodní vítězný duel proti Komárovu, který Petřín skolil těsně 1:0. „Chceme zvítězit, ale rozhodně to není tak, že bychom byli favoritem. Mělo by se hrát na trávě, což je především pro diváky dobrá zpráva. Myslím si, že by mohlo padat i hodně branek,“ odhaduje kormidelník vedoucího celku divize.

I Doubravka vstoupila do druhé poloviny sezony úspěšně. Ze hřiště posledního Českého Krumlova si odvezla tři body za vítězství 2:1. „Výhra nám pomohla. Spodek tabulky je natřískaný. Kdyby se nám povedlo potvrdit ty body doma, bylo by to super, ale bude to hodně těžké,“ tuší lodivod Doubravky Pavel Vaigl. Za celou sezonu dosud prohrál Petřín pouze jediný zápas.

Dominik Fišer (na snímku v popředí) je od zimy novým kapitánem rezervy plzeňské Viktorie.
Fišer: Chci dokončit školu a pak se posunout výše

„Petřín chce hrát o postup a má velmi dobré výsledky. My si ale chceme jít za svým, hrát svoji hru. Na podzim nás to sice někdy srazilo, když jsme dostávali laciné branky, ale přes zimu jsme zapracovali na obranné fázi,“ pokračuje zkušený trenér Doubravky, který věří, že sobotní derby nabídne slušnou podívanou.

„Myslím, že to bude dobrý zápas, chtěl bych pozvat i diváky, budeme chtít hrát útočně a vstřelit nějaké branky. Bude to na trávě, na níž jsme sice odehráli jen jeden zápas, ale podobně je na tom i soupeř,“ dodává Pavel Vaigl.

Program fotbalových zápasů

FORTUNA ČFL, skupina A – pátek 18.00: Písek – Viktoria Plzeň B, sobota 15.00: Jiskra Domažlice – Povltavská FA, neděle 15.00: Táborsko akademie – Robstav. FORTUNA divize A – sobota 10.30: Komárov – Domažlice B, 15.00: Tachov – Příbram B, Klatovy – Sokolov, SENCO Doubravka – Petřín Plzeň, Rokycany – Hořovice. Krajský přebor – sobota 12.00: Kaznějov – Rapid Plzeň (UMT Horní Bříza), 14.00: Stříbro – Petřín Plzeň B, 14.30: Košutka – Nepomuk (hř. Ledce), 15.00: Mýto – Horní Bříza (UMT Hořovice), Vejprnice – Holýšov, Zruč – Chotíkov, 19.00: Černice – Radnice (UMT Petřín), neděle 14.00: Lhota – Nýrsko (UMT Přeštice). I. A třída – sobota 12.00: Žákava – Tlučná (UMT Vejprnice), 14.30: Bolevec – Horšovský Týn (UMT Bolevec), Luby – Křimice, neděle 14.30: Smíchov Plzeň – Malesice (UMT 33. ZŠ Plzeň), 15.00: Sušice – Chlumčany, Staňkov – Kralovice, Tlumačov – Dobřany, 16.00: Slovan Plzeň – Koloveč (UMT Bolevec).

Trenér Miroslav Koubek během čtvrteční odvety osmifinále Evropské konferenční ligy proti Servette Ženeva.
Čtvrtfinále je jako titul, ale kérku si neudělám, smál se trenér Koubek