I když euforii a neporazitelnost narušili v závěrečném kole podzimu Rokycany, přesto vládne na lavičce plzeňského celku spokojenost. „S tolika body jsem popravdě řečeno nepočítal, je to trochu nad plán. Splněnu máme zatím jen polovinu našeho cíle, čeká nás ještě pořádná porce utkání a stát se může cokoliv,“ uvědomuje si doubravecký kouč Ivan Kovács.

Do druhé poloviny soutěže vstoupí Senco Doubravka se čtyřbodovým náskokem na Holýšov, dalších pět bodů ztrácí Rokycany. „Holýšov se prezentoval na podzim kvalitními výkony a pohlednou hrou. Určitě se bude chtít o postup poprat,“ myslí si Kovács a dodává: „Poslední slovo jistě neřekly ani Rokycany, které nás dokázaly v posledním kole jako jediné připravit o všechny body.

Právě v utkání proti svému podzimnímu přemožiteli, doplatilo Senco na svou asi jedinou slabinu – neproměňování gólových příležitostí. Toho si je vědom i trenér a potvrzuje: „Naší největší slabinou byla místy až nemohoucnost vstřelit branku z jasných gólových příležitostí. Dokázali jsme si pokaždé vypracovat hned několik tutovek, ale nic z toho nebylo. Tam nás pořádně tlačila bota,“ hodnotil výstižně Ivan Kovács.

Po většinu podzimu se musel kádr Doubravky obejít hned bez několika zkušených opor. Vinou zranění nemohli trenéři počítat se zkušenými obránci Králem, Kočím a Pondělíkem, dlouhodobě mimo hru byl i záložník Sýkora a útočník Švec. „Často jsme museli improvizovat v sestavě, šanci dostávali hráči z širšího kádru. V posledním utkání proti soupeři z Rokycan jsme měli k dispozici pouze jedenáct hráčů, na lavičku tak museli usednout dorostenci. Nemůžeme se ale vymlouvat, snad se nám marodka přes zimu vyprázdní,“ přeje si kouč.

I přes početnou marodku předváděl podzimní lídr krajského přeboru atraktivní hru a spoléhal se na zkušené borce ve svých řadách. To potvrzuje i trenér Senca. „Především výkony zkušených matadorů Karla Míčky, Martina Smíška, Pavla Vaigla a Jaromíra Šimra byly klíčem k úspěchu. Výborně je doplňovali maldší hráči, jako Belan a Švec. Neztratili se mezi nimi ani mladý Bobák a Kovács.“

V přípravě na jarní část soutěže se vedoucí tým zaměří především na tréninky v posilovně, na řadu přijde i spinning, basketbal nebo florbal. „Budeme se snažit hráčům zimní přípravu zase trochu zpestřit, což se nám osvědčilo v minulých sezonách,“ věří Kovács.