Fotbalisté Viktorie Plzeň po návratu z Ruska porazili shodně 2:0 Olomouc i Zlín a tento týden ve středu zdolali v Lize mistrů i slavný AS Řím.

V neděli čeká Plzeň poslední letošní zápas – v české lize doma přivítá předposlední tým tabulky Karvinou.
Karty jsou rozdány jasně – v tabulce druhá Plzeň, která se veze na vítězné vlně, je jasným favoritem. „Výsledkově poslední zápasy zvládáme, ale na hráčích je vidět, že se blíží konec podzimu sezony. V klubu i v mužstvu ale vládne pohoda a já věřím, že se přenese i do posledního letošního zápasu s Karvinou, který je pro nás důležitý,“ přeje si asistent trenéra Viktorie Dušan Fitzel.

Přehodit výhybku po těžkém a emočně vypjatém zápase Ligy mistrů na utkání české ligy není jednoduché. „Věřím, že mužstvo je natolik zkušené a má takovou sílu že zápas s Karvinou zvládne,“ věří asistent Dušan Fitzel.
Trenér Viktorie Pavel Vrba se musí i v posledním zápase roku obejít bez stopera Lukáše Hejdy, který za vyloučení v zápase v Liberci dostal stop na tři zápasy. Dvě utkání si už odpykal, Viktoria požádala o prominutí poslední třetiny trestu, ale disciplinární komise žádosti nevyhověla.

„Nečeká nás nic lehkého. Všichni soupeři jdou do zápasu s námi s velkou motivací, chtějí se na nás vytáhnout. Věřím ale, že si udržíme současnou formu i euforii a s fanoušky se rozloučíme vítězstvím,“ dodává Fitzel.

Karviná si zvedla sebevědomí po výhře 2:1 nad silným Jabloncem v minulém kole. „Chtěl bych Plzni pogratulovat k výsledkům ve skupiněLigy mistrů a k postupu do play-off Evropské ligy. Je to úspěch celého českého fotbalu. Čeká těžký protivník, ale pokusíme se Plzeň překvapit,“ vzkázal na západ Čech karvinský kouč Norbert Hrnčár, který nemůže počítat s vykartovaným útočníkem Tomáše Wágnerem ani se Suchanem a Pirochem, kteří v Karviné hostují z Plzně a nemohou nastoupit.
Viktoria pojala poslední zápas jako příležitost poděkovat fanouškům za jejich podporu.

Připravený je ohňostroj, čaj zdarma a chybět nebudou ani tradiční viktoriánské stromečky pro Fakultní nemocnici a plzeňskou zoo. Promítat se bude i video mapující úspěšný rok. Připraveno je také 11 700 piv, které pro fanoušky vyhrál trenér Viktorie Pavel Vrba, když se vsadil se sládkem Gambrinusu, že postoupí s Viktorií do jarní fáze evropských pohárů.

Utkání s Karvinou začíná v Doosan Areně v neděli v 15.00 hodin.

Fanoušci Viktorie Plzeň. Ilustrační foto
Grimaldo poslal Viktorii mezi nenasazené týmy