Teď by se rozhodně nechtěli vracet bez bodů. Utkání začíná dnes v 19.30. „Umějí se na nás vytáhnout a podat mimořádný výkon,“ uznal v rozhovoru pro klubový web plzeňský kouč Pavel Vrba. Jeho tým čeká opět bouřlivá atmosféra, i když v hledišti nebude zdaleka tolik fanoušků jako v Pireu.

I tak dokáží ve specifickém Ďolíčku každému soupeři zle zatopit. „Bohemka má skvělé fanoušky, kteří při ní vždy stáli. Čeká nás bouřlivé prostředí,“ doplnil trenér.

Jeho tým se musí rychle oklepat z debaklu na hřišti řeckého Olympiakosu (0:4) a vyřazení z bojů o Ligu mistrů.

Ale sezona pokračuje v kvapíkovém tempu dál. Dnes je na programu česká liga a hned po ní začnou viktoriáni myslet na kvalifikaci o Evropskou ligu. Už ve čtvrtek totiž hrají v Bruselu s Royalem Antverpy.

„Program je mimořádně nabitý, zápasů je teď hodně. Ale pro nás je liga velmi důležitá. Doufám, že na Bohemce budeme bodovat, protože se nám tam v minulosti moc nedařilo,“ doplnil kouč Vrba.

Možná i s ohledem na to tentokrát o trochu více protočí sestavu. Zvlášť když někteří jednotlivci svými výkony v Pireu zklamali.

A to by mohla být šance i pro mladého záložníka Dominika Janoška, jenž si minule doma proti Karviné odbyl ligovou premiéru v dresu Viktorie a na pár minut nastoupil i v řeckém Pireu.

„Jsem nadšený za každou šanci, kterou dostanu,“ prohlásil Dominik Janošek.

Bohemians jsou podle něho v domácím prostředí hodně nebezpečný soupeř. „Mají malinký stadion, který je proslavený tím, že tam chodí furt plno. Naposledy tam porazili Boleslav 3:0. Na to určitě budou chtít navázat,“ myslí si záložník.

A co by podle něho mělo na soupeře platit?

„Ta naše klasická rychlá kombinační hra. Chce to ale být efektivnější, protože šancí si vytváříme dost,“ doplnil Janošek. Loni ještě v dresu Slovácka na Bohemians v úvodu ligy při porážce 1:2 v poločase střídal, v nadstavbě tam pak byl u bezbrankové remízy.

Dočká se dnes v dresu Plzně na třetí pokus vítězství?