Jsou to tři roky, kdy obránce Viktorie Plzeň Radim Řezník debutoval v reprezentaci. Teď se do národního týmu vrací, protože trenér Karel Jarolím Řezníka nominoval na zápasy s Islandem a Katarem. „Jsem za to rád, ale reprezentaci budu řešit až v neděli po utkání se Slavií. Teď se soustředím na čtvrteční zápas Evropské ligy proti Luganu,“ uvedl Řezník. 

Co musíte ve hře změnit, abyste dosáhli lepšího výsledku než 2:3 ve Švýcarsku?

Musíme zrychlit přechodovou fázi. V Luganu jsme  hráli hodně do stran a pomalu. Soupeř dobře bránil a čekal na brejky, z nichž nás potrestal. Nemyslím si, že by nás Lugano fobalově přehrávalo. Udělali jsme chyby a tři potrestalo, pak už bránilo a ztráta se těžko doháněla.

Vnímáte Lugano teď jinak než před prvním zápasem ve Švýcarsku?

Psalo se, že Lugano bylo poslední v domácí lize, ale my jsme poznali, že má hodně zkušené mužstvo. I když jejich útoky pramenily z našich, tak Lugano nemá špatné fotbalisty. Neodehráli jsme tam dobrý zápas. 

Neúspěch by vám hodně zkomplikoval postup. Dá se říct, že budete hrát o život?

O život… My chceme vyhrát každý zápas, a pokud chceme pomýšlet na postup, tak musíme vyhrát.

Vnímáte následující dva zápasy s Luganem a se Slavií jako extrémně důležitý dvojzápas?

Určitě. Bereme je tak, že mohou být pro nás zlomové. Hrajeme s Luganem, pak nás čeká Slavia. My ale chceme vyhrát každý zápas, proto se musíme připravit tak, abychom je zvládli.

Máte za sebou zápasy se všemi týmy ze skupiny Evropské ligy. Můžete je porovnat?

Každý soupeř a zápas je jiný. Ten, kdo se dostane do základní skupiny, má určitě kvalitní mužstvo. Mohlo se zdát, že Lugano je na tom špatně, ale tak to není. Těžko porovnávat Bukurešť s Luganem a Beer Ševou, protože každý tým hraje jinak. My se musíme na zápas připravit podle toho, s kým zrovna hrajeme. Není to o tom, že se připravujeme na všechny soupeře stejně.

Rád podporujete útok, ale zatím vám chybí klid v koncovce. Pracujete v tréninku na vyšší produktivitě?

Když jsem dal gól s Brnem, tak neplatil kvůli ofsajdu. Dívám se na to tak, že hrajeme dobře jako tým. Více se soustředím na mužstvo, než na to, kdo vstřelí gól.