V kádru českého mistra se ale pere s konkurencí na postu středního obránce a zatím zasáhl do dvou soutěžních zápasů.

V sobotu s největší pravděpodobností naskočí do svého třetího ligového mače v dresu Viktorie. Proti Dukle Praha by měl nahradit vykartovaného kapitána Romana Hubníka. „Pokud nastoupím, tak se samozřejmě budu těšit a budu dělat všechno pro to, abychom doma urvali tři body,“ řekl Tomáš Hájek.

V jarní části sezony hrál na Bohemians a necelých sedmdesát minut proti Slovácku. „Odehrál jsem dva zápasy za Viktorku a myslím si, že jsme to i zvládli,“ je přesvědčen pětadvacetiletý bek.

„Roman Hubník bude chybět, protože má odehráno spoustu utkání v české lize a v zahraničí. Ale jsme jeden tým a v kádru jsme od toho, abychom jeden druhého zastoupili, ať je to Hubňa, nebo někdo jiný,“ tvrdil Hájek.

Duklu Praha popsal jako soupeře už dlouho vyznávajícího kombinační fotbal a se silnou ofenzivou. „Důležité bude zachytávat jejich brejky a napadat je co nejvýš,“ povídal.

Oproti prohranému duelu na Spartě je třeba prý změnit nasazení, hrát jednodušší fotbal a posílat balony do šestnáctky.

„Klesli jsme na druhé místo, ale ve hře je ještě spousta bodů, které mohou rozhodovat. Nic si z toho neděláme, ale určitě se chceme vrátit na první příčku,“ uzavřel Hájek.