„Je to jedna z variant, kterou jsme si přáli. Jdou na sebe dva vyrovnané týmy. Ale také víme, že to nebude nic snadného, protože Viktoria je čtyřnásobným českým mistrem a v této sezoně jen jednou remizovala,“ komentoval los trenér Partizanu Miroslav Djukič.

Partizan, který letos vybojoval svůj sedmadvacátý mistrovský titul, je na podzim po jednadvaceti odehraných kolech aktuálně na druhém místě tabulky. Po nedělní porážce na hřišti Napredaku Kruševac 1:2 ztrácí na vedoucí CZ Bělehrad už devět bodů. Pozítří se oba týmy v posledním letošním kole srbské ligy střetnou v bělehradském derby na Stadionu Partizana pro 32 887 diváků.

Oproti minulé sezoně Partizan musel oželet dvě největší hvězdy, Leonarda a Uroše Durdeviče. Klub měl totiž finanční problémy, kvůli kterým málem přišel o start v evropských pohárech pro tuto sezonu. Po odvolání u Sportovního arbitrážního soudu mu však byl zákaz startu zrušen.

„Pokud budeme chtít proti Viktorii uspět, musíme se zlepšit a přes zimu posílit,“ prohlásil trenér Partizanu Miroslav Djukič.

Největší pozor si Viktoria musí dát na kamerunského útočníka Léandre Tawambu, který vstřelil v lize osm gólů a další tři branky pak v Evropské lize.

Branku Partizanu hájí srbská reprezentační jednička Vladimir Stojkovič, v defenzivě se kouč Djukič spoléhá také na Brazilce Everton Luize a ve středu pole na Danilo Pantiče, který v Partizanu hostuje z Chelsea.

Fanouškům Viktorie je nejvíce známý Zoran Tošič. Bývalý hráč Manchesteru United oblékal sedm sezon dres CSKA Moskva. Skvělý technik si proti Viktorii za CSKA dvakrát zahrál na podzim 2013 v Lize mistrů a v utkání hraném v Petrohradu přispěl gólem k výhře CSKA Moskva 3:2.