„Doufám, že mně to těšení vydrží i po zápase, protože Sporting je velice kvalitní tým. Abychom uspěli, musíme předvést to nejlepší, co umíme,“ říká před čtvrtečním zápasem v Lisabonu záložník Viktorie Jan Kopic.

V čem je podle vás největší síla Sportingu?
V útoku mají dva vynikající útočníky, Dosta a Doumbiu. Nevím, jestli oba do zápasu nastoupí, protože měli zdravotní problémy. I když ale místo nich nastoupí mladí hráči, které má soupeř v kádru, bude to opět kvalita. Sporting má silné mužstvo.

Může to ale přece jen být pro vás výhoda, když tito dva hráči nenastoupí?
Když vám chybí střelec, který dá za sezonu třicet gólů, tak to pro soupeře může být výhoda. Hodně ale bude záležet na tom, jak se zápas bude vyvíjet a také na tom, jak se k tomu postavíme my.

Připravovali jste se speciálně na hru útočníků včetně vysokého Dosta?
Pouštěli jsme si na videu jejich poslední zápas s Portem, kde Dost nehrál. Pokud proti nám nastoupí, věřím, že naši stopeři si s ním poradí.

V lize jste nehráli zápas s Baníkem. Jste odpočatější, než kdybyste museli cestovat do Ostravy?
Těžko říct. Teď zase budeme hrát ve čtvrtek a už za tři dny doma s Libercem. My jsme zvyklí hrát tři zápasy po třech dnech, v tom bych problém neviděl.

Co jste říkal na útočníka Slavie Škodu, který prohlásil, že se vám do Ostravy nechtělo?
Já nevím, asi se mu nechce nikdy do Ostravy. Nám řekli, že je zápas zrušený, tak jsme tam nejeli. Proč bychom tam také jezdili?

Viktoria nikdy čtvrtfinále Evropské ligy nehrála. Je pro vás velká motivace vyřadit Sporting a zahrát si čtvrtfinále?
Já jsem nikdy nehrál ani osmifinále, takže pro mě už je tohle velká motivace. Pokud půjdeme ještě dál, tak to pro nás bude velký bonus. Bylo by to velké plus, vyřadit takového soupeře.

Sporting v sezoně prohrál doma zatím jen s Barcelonou. Co tomu říkáte?
Vyhrát by bylo pěkné (směje se). Já bych byl rád, kdybychom si z Lisabonu přivezli takový výsledek, který by nám dával reálnou šanci zabojovat o postup i v odvetě.

Sporting doma v pohárech remizoval s Bukureští i s Astanou. Vidíte v tom určitou šanci na dobrý výsledek v Lisabonu?
Bukurešť tady sice remizovala, ale pak dostala doma pět gólů. Uhrát v Lisabonu dobrý výsledek ještě nic neznamená. Stejně důležité je zvládnout za týden i domácí odvetu.