„Mrzí mě závěr zápasu, který jsme nezvládli. Místo, abychom utkání dohráli u rohového praporku anebo po ztrátě míče přerušili hru, pustili jsme po naší chybě soupeře do kombinace a on z toho vyrovnal. Před zápasem bych remízu bral, ale teď mě mrzí, že nám výhra utekla. Škoda, že jsme vedení neudrželi," prohlásil po zápase zklamaný trenér Viktorie Karel Krejčí.

„Měli jsme před zápasem problémy se sestavou, ale vstup do utkání jsme měli slušný. Pak se projevila kvalita soupeře, který nás dostal pod tlak a výsledkem byla vyrovnávací branka. První poločas jsme dohráli v křeči," přiznal kouč Plzně.

Villarreal využil ve druhém poločase svoji technickou převahu a vstřelil vedoucí gól, Viktoria však dokázala dvěma góly skóre otočit ve svůj prospěch.

„Byla to naše nejlepší pasáž v zápase. Musím kluky pochválit, dali jsme dva góly a měli pak ještě několik nebezpečných brejků," řekl trenér Plzně, který dal opět v těžkém zápase důvěru mladým obráncům Matějů, Baránkovi a Hejdovi.

„Naše mladá obrana narazila na obrovskou kvalitu, se kterou se v naší lize nepotká. Jsou to pro ni velké zkušenosti. Takové zápasy prostě potřebujete, věřím, že naši mladí hráči získané zkušenosti zúročí v Synot lize. Je to velká škoda, byli jsme blízko vítězství nad silným španělským klubem, ale i remíza je velmi cenná. Myslím, že výsledek ještě zpětně doceníme," dodal trenér Karel Krejčí.

Kouč Vilarrealu Marcelino přiznal, že jeho tým zaspal úvod utkání. „Viktoria začala zápas lépe než my, po obdržené brance z penalty jsme zjednodušili hru," uvedl trenér Villarrealu.

„Druhý poločas jsme byli lepším týmem, ale Plzeň dokázala využít naše chyby v defenzivě a otočila skóre. Utkání nakonec skončilo remízou, ale podle mne jsme měli v zápase větší gólové příležitosti než domácí," dodal Marcelino.