„Pocity máme takové všelijaké. Mohli jsme dostat papírově lehčí, ale i těžší soupeře. Takže si myslíme, že je to dobrý los,“ řekl Milan Petržela.

Také Jan Kopic je se soupeřem z Rumunska spokojený. „Los mohl dopadnout hůř. Na Bukurešť se musíme dobře připravit, protože dvojzápas 3. předkola bude nejdůležitějším utkáním sezony. Musíme to zvládnout,“ burcoval Kopic.

„Určitě budeme chtít postoupit,“ dodal Petržela.

Případný úspěch by totiž Viktorii zajistil play-off Ligy mistrů, tučnou odměnu a pohárový podzim.

Plzeň začne na hřišti Bukurešti 25. nebo 26. července. Prostředí stadionu už dobře zná, protože v Národní areně hrála v listopadu zápas Evropské ligy s Astrou Giurgiu (1:1). „Myslím si, že na Steau přijde více lidí než vloni na Astru. Očekávám dobrý dvojzápas,“ konstatoval Kopic.

„Moc se těším, protože evropské poháry jsou nejvíc, ať jde o Evropskou ligu či Ligu mistrů. My ale teď bojujeme Ligu mistrů a chceme se o ni poprat,“ přidal Tomáš Hájek, který při absenci Romana Hubníka, Jana Baránka a kvůli kartám Lukáše Hejdy nejspíš dostane šanci v základní sestavě.

Viktoriáni se neshodnou, jestli je výhoda začínat dvojzápas venku. „Mohla by to být výhoda. Nebudeme chtít inkasovat, ale naopak vstřelit gól,“ tvrdil Petržela.

Kopic má jiný názor. „Říká se, že je to výhoda, protože ztrátu můžete doma dohnat. Na druhou stranu tam můžeme prohrát 0:3 a už nebude co dohánět. Takže v tom výhodu nevidím,“ vysvětlil Kopic.