Vytáhlý forvard nebyl v Liverpoolu poprvé, dvoutýdenní stáž absolvoval v jeho fotbalové akademii už vloni.

Angličané sledují 187 centimetrů vysokého fotbalistu už delší dobu. „Byli se podívat i na dvojutkání s Rakouskem,“ říká žák deváté třídy 33. ZŠ v Plzni, který ale už hraje za tým Viktorie U17 celostátní ligu mladšího dorostu.

Z Anglie si odchovanec karlovarského fotbalu přivezl spoustu zážitků. Největším bylo setkání s hvězdami prvního mužstva Liverpoolu. „Na trénink akademie přišel Steven Gerrard, pozdravil mě a zeptal se mě, jak se mám. Jamie Carragher, Lukas Leiva a Fernando Torres si s námi dokonce i zatrénovali,“ vzpomíná Mandula.

Ke společnému tréninku se váže i jedna úsměvná příhoda. „Torresovi se líbily moje kopačky a požádal mě, zda by si v nich nemohl zatrénovat. Tak jsme si je vyměnili. Jenže Carragher do něj skluzem zajel a utrhl na mé kopačce patu. Tores mi pak ty svoje ještě dva dny nechal, abych mohl trénovat. A můj manažer Dalibor Lacina potom zařídil, abych dostal nové,“ směje se Dominik.

Mandula patří k velkým talentům Viktorie. „Na svůj věk je velice vyspělý, rychlý a důrazný. Zlepšit ještě musí kombinaci. Ale má předpoklady se prosadit ve velkém fotbale,“ říká o něm trenér dorostu Viktorie Jiří Žilák.

Podle generálního manažera Viktorie Adolfa Šádka nehrozí, že by Mandula klub brzy opustil. „To, že se o něj zajímá Liverpool, je velké vyznamenámí pro něj i proViktorii. I proto jsme mu stáž umožnili. Nejsme ale zastánci odchodu tak mladých hráčů do zahraničí. Navíc ani žádná nabídka Liverpoolu na stole neleží,“ uvedl Adolf Šádek.