„Nejprve jsme ve čtvrté minutě chybovali v rozehrávce před vlastní brankou a domácí nabídnutou šanci dokázali proměnit v první branku. V zápětí naši hráči předvedli pěknou kombinaci po levé straně a míč centrovaný Provodem zakončil v sedmé minutě Knotek a vyrovnal na 1:1,“ líčí průběh zápasu trenér mladšího dorostu Viktorie Plzeň U16 Václav Mrázek.

O čtyři minuty později se krásně z dálky trefil Jurij Medvěděv a Viktoria šla do vedení. Domácí však dokázali odpovědět brankou ve 13. minutě, kdy hostům chyběl důraz v pokutovém území. Míč vyražený brankářem Josefem Jurašim vrátil lobem do branky domácí hráč a vyrovnal na 2:2.

„Po vyrovnávací brance domácích se hra uklidnila a v horkém počasí hráči těžko hledali síly k dynamičtějšímu pohybu. Na obou stranách tak chyběl moment překvapení, a ve hře se objevilo mnoho nepřesností,“ popisuje kouč Václav Mrázek.

Druhý poločas začal svižněji a viktoriáni si znovu vypracovali mírnou převahu. Ovšem díky zbytečným ztrátám v kombinaci přicházeli o možnost usadit se na polovině Mostu a vytvořit si více finálních situací.

Rozhodující moment přišel v 70. minutě, když se po přímém kopu prosadil před domácí brankou Václav Kule a hlavou vstřelil vítěznou branku Plzně.

„Utkání přineslo zajímavé momenty na obou stranách. Domácí byli rozhodně těžký soupeř, ale vítězství si kluci minimálně o tu jednu branku zasloužili. V delších úsecích hry měli naši hráči míč na kopačkách a hru pod kontrolou. Ale ve hře se objevila i celá řada negativních momentů, které musíme do budoucna eliminovat. Mužstvo je složené z hráčů loňské U15, navíc bylo doplněno o nově příchozího Josefa Knotka a Martina Poloma a musím říci, že první ostré utkání v dorostenecké soutěži kluci zvládli velice slušně,“ zhodnotil vystoupení svých svěřenců kouč Mrázek.

FK Baník Most U16 – FC Viktoria Plzeň U16 2:3 (2:2, branky Plzně: Knotek, Medveděv, Kule).

Viktoria U16: Juraši, Cibulka (41. Míšek), Šíša, Kule, Petr (41. Procházka), Černý, Medvěděv (56. Polom), Ruml, Peroutka (41. Danko), Knotek (70. Brožík), Provod. Trenér: Václav Mrázek.