Český reprezentant týmu do 21 let už v osmadvacáté minutě střídal zraněnou oporu týmu Petra Jiráčka, který opustil trávník s těžkým výronem v kotníku.

Jak jste se cítil, když jste musel naskočit takhle brzy do rozjetého utkání?
Samozřejmě, že nebylo jednoduché naskočit do zápasu nezahřátý. Na to ale nebyl čas. Chvilku mi trvalo, než jsem se dostal do hry, ale doufám, že jsem nakonec zaskočil dobře.

Nebyl jste nervózní z toho, že proti vám stojí hráči jako Seedorf nebo Robinho?
Upřímně řečeno, ono ani moc nešlo mít trému. Bral jsem tyhle velké hvězdy jako každého jiného hráče. Na trému jsem popravdě neměl vůbec čas.

S jakými pokyny jste šel na hřiště?
Měl jsem stejné úkoly jako Petr Jiráček. Měl jsem se snažit hrát co nejvíce útočně, ale přitom také obezřetně v defenzivě.

Na úvod druhého dějství ale přišla gólová smršť Milánu? Jak těžké bylo dohánět dvoubrankový náskok italského mistra?
Začátek druhého poločasu jsme nechytli, dostali jsme dva hodně rychlé góly. Strašně těžko se to dohánělo, Milán dokázal držet balon. Ale naštěstí přišel super závěr a jsme rádi, že jsme to takhle zvládli.

Vy jste mohli uhrát při troše štěstí bod už v prvním utkání v Miláně. Souhlasíte s tím?
Jsme rádi, že jsme v obou zápasech dokázali s takovým soupeřem, jakým je Milán, odehrát vyrovnané partie. V prvním zápase na San Siru nám scházelo trochu více štěstí, měli jsme během utkání i několik slibných příležitostí. O to více si vážím toho, že nám to tentokrát vyšlo.