V prvním poločase viděli diváci v ochozech vyrovnanou fotbalovou bitvu. První branku měli na svědomí domácí hráči, kteří procpali míč za záda brankáře Viktorie Richarda Maříka ve 13. minutě utkání zásluhou dorážejícího Piera Luigiho Simonettiho.

Radost z brzkého vedení si ale mladíci z hlavního města Itálie neužili dlouho. V 21. minutě se totiž po precizně kopnutém rohovém kopu Selnara prosadil hlavičkující kapitán Václav Míka. Nerozhodným výsledkem 1:1 nakonec také skončil první poločas. A nic na tom nezměnila ani další hlavička Gabriela, který zahrozil opět po velmi dobře zvládnuté standardní situaci.

Druhá půle začala gólovou smrští domácích. Nejprve se ve 48. minutě utkání trefil pravý bek Bouah, o dvě minuty později pak po rychlém brejku navýšil skóre aktivní Ludovico D'orazio, který přesnou ránou k tyči po rychlém brejku nedal Maříkovi v brance plzeňského celku sebemenší šanci.

Jenže mladí viktoriáni se nevzdali, zabojovali a dvěma slepenými góly skóre pohledného utkání vyrovnali. A to jim ještě maďarskými rozhodčími nebyly uznány dvě branky - první za faul na brankáře, druhá za nedovolenou hru v nepřehledné skrumáži těl v malém pokutovém území.

Plzeň v tu chvíli ovládala hru a byla velmi blízko vedoucí brance. Její tlak však narušila 80. minuta a červená karta pro řízného beka Václava Svobodu. Jenže ani hra v početní nevýhodě plzeňským mladíkům nakonec nevadila. Tři body pro Viktorii vystřelil v poslední minutě rozený kanonýr a nejlepší hráč na hřišti Tomáš Kepl.

„Těžký a zajímavý zápas proti těžkému soupeři. Jsem rád, že jsme to zvládli herně i výsledkově. Mrzí mě jen výpadky v úvodu utkání a na začátku druhé půle,“ uvedl trenér devatenáctky Viktorie Plzeň Jiří Žilák.

„Hráči pak ale po dvou povedených akcích dostali sebevědomí zpátky a nakonec dokázali skóre otočit," dodal šťastný trenér plzeňských mladíků.

AS Řím U19 - Viktoria Plzeň U19 3:4 (1:1)
Branky: 13. Simonetti, 48. Bouah, 50. D'orazio - 62. a 90. Kepl, 21. Míka, 72. Pihrt. Rozhodčí: Farkas, Csatári, Király (všichni Maďarsko). ŽK: 46. Gabriel, 78. Svoboda (PLZ). ČK: 80. Svoboda (Viktoria). Diváci: 400.
AS Řím U19: Cardinali - Bouah, Bianda (75. Trasciani), Cargnelutti, Marcucci (82. Bamba), D'orazio, Bucri, Riccardi, Calafiori (82. Semeraro), Simonetti (69.Pezzella), Cangiano (75. Silipo). Trenér: Alberto De Rossi.
Viktoria U19: Mařík - Kepl, Míka, Šulc, Selnar (85. Vrba), Petr (85. Plecitý), K. Žilák, Svoboda, Gabriel, J. Pek (89. Hranáč), Hezoučký (57. Pihrt). Trenér: Jiří Žilák.