Skóre zápasu otevřel ve 22. minutě Barberá, brzy po přestávce zvyšoval Akomach na 2:0, třetí gól Barcelony pak přidal po hodině hry Alarcon. Od většího přídělu zachránil viktoriány gólman Baier, který si připsal šestnáct zákroků, a obětavá hra obrany.

„Jo, zachytal jsem si,“ trpce se pousmál plzeňský brankář Viktor Baier. „Ale klidně bych dobrý individuální výkon vyměnil za týmový úspěch,“ doplnil mladý gólman.

K tomu bylo ale daleko, po většinu času měla Barcelona zápas pod kontrolou. „Nezačali jsme špatně, ale od prvního gólu byli domácí lepší. Jejich kvalita byla obrovská, ještě nikdy jsme proti tak dobrému týmu nehráli. Dost možná, že kluci podlehli i tomu, že hrají proti Barceloně, ale i tak je to pro ně i nás trenéry obrovská zkušenost,“ říkal trenér plzeňských juniorů Ondřej Šiml.

Viktoria Plzeň při tréninku v Barceloně.
Podívejte se: Viktoriáni si zatrénovali na slavném Camp Nou

Hned tři hráči z juniorky Barcelony byli s prvním týmem na herním kempu ve Spojených státech, Casado si tam dokonce zahrál třináct minut proti Juventusu.

Hrálo se na Estadio Johan Cruyff ve slavné mládežnické akademii La Masía. A třeba stadion, na kterém hrála juniorka Viktorie, by brala řada prvoligových klubů v Česku. Normálně tady hrají ženy Barcelony a dorost U19. A to je v La Masii ještě větší Juan Gamper stadium.

Jen tak mimochodem, zmodernizovaná La Masia byla otevřená 20. října 2011, krátce po prvním zápasem plzeňské Viktorie v Barceloně. V té staré, která fungovala od roku 1979 vyrostl i hvězný Leonel Messi. Ale nejen on, ale třeba také jeho parťáci Xavi a Iniesta, ze současného týmu Busquets či známý trenér Guardiola.