Na hřiště v Dobřanské ulici na Borech se klub stěhoval v roce 1985 z areálu u karlovské sokolovny, kde hrál od roku 1965. Předtím bylo jeho domovské hřiště v areálu bývalého podniku Škoda.

Kvůli stavbě dálničního přivaděče neustále oklešťovaný fotbalový areál v Dobřanské ulici nakonec zmizel před třemi roky zahájením výstavby tramvajové trati na Borská pole. S prodloužením trati pro tramvaje souvisela stavba přestupního terminálu pro mimoměstské autobusové linky.

Travnaté hřiště Slovanu Plzeň v té době sloužilo jako zázemí pro staveniště, ale do konce roku 2021 na jeho místě vyroste odstavné parkoviště s 318 místy. V současnosti probíhá výběrové řízení.

Plzeňský krajský fotbalový svaz povede jako předseda letitý funkcionář Martin Drobný.
Nový šéf krajského fotbalu by volil Poborského

Je třeba říct, že fotbalový areál chátral – před starou rozpadající se tribunou bylo vysoké oplocení, které bránilo, aby míče nekončily na silnici. Zvýšená ochrana byla i za brankou směrem k borské věznici, kde jezdila auta po novém přivaděči.

Jak již bylo řečeno: Město Plzeň potřebovalo pozemky v Dobřanské ulici pro prodloužení tramvajové trati, a tak je s klubem SK Slovan Plzeň 1910 směnilo za ty na Skvrňanech. A navrch za zhruba 50 milionů korun mu postavilo nový fotbalový areál právě na Skvrňanech v údolní nivě řeky Mže pod Křimickou ulicí. Fotbalisté tu mají k dispozici dvě hřiště. To hlavní o rozměrech 110 krát 73 metrů a tréninkové o rozměrech 93 krát 53 metrů. Součástí areálu je i provozní budova s kancelářemi, kabinami, šatnami a dalším zázemím. Objekt tvoří 33 k sobě seskládaných vybavených buněk neboli kontejnerů.

Premiérový duel v novém SK Slovan Plzeň 1910 odehrál v srpnu 2017 proti Chotíkovu.

Michal Lukeš.
Perfektní hřiště, kvalitní zázemí. Ideální fotbalový areál mají v Janovicích

Zprvu se fotbalistům na Skvrňany nechtělo. Do poslední chvíle toužili zůstat na Borech, jenomže z přesunu k Západočeské univerzitě sešlo. Klub si přál zůstat na Borech hlavně kvůli mládeži, ale postupem času se s tím smířil. „Mládež máme ze Skvrňan i z Bor, takže teď se to jen vymění, a déle tak budou cestovat děti z Bor,“ řekl v roce 2015 předseda klubového výboru Lukáš Mareška.

A co říká nyní po šesti letech? „Stěhování hodnotíme pozitivně. Byl to krok lepším směrem. Zpočátku jsme měli subjektivní pocity, protože bydlíme na Borech, takže nám bylo trochu líto, že tam zanikne sportoviště a nové vyroste mimo Bory. Nicméně s odstupem času musím říct, že máme nový areál a navíc se tam naučily chodit děti ze Skvrňan. Máme dvě travnatá hřiště, takže po čtyřech letech fungování jsme spokojení,“ přiznal Mareška.

V minulosti patřil celek mužů Slovanu k předním plzeňským mužstvům, působil dokonce i v divizi. Nyní hraje I. B třídu. Odchovanci původně karlovského oddílu jsou třeba Stanislav Štrunc či Jiří Skála, v mládežnických týmech zde hrál mistr světa v hokeji Milan Kajkl.