Zúčastňujete se rád o pauze turnajů?
Jo, já to mám rád, je to takové zpestření. V hale mi to i vyhovuje, moc se neběhá. Samozřejmě je to náročný, ale je to jiný fotbal než venku. Potkají se vždy přátelé, kamarádi a rád na takové akce jezdím.

Máte předepsané tréninkové dávky, jak se vám chce o pauze trénovat?
Abych řekl pravdu, tak nechce, ale trenér Vrba je na nás přísný a kontroluje nás. Za každé neodběhané tréninky máme sankce. Takže každý to určitě raději odběhá tak, jak má.

Po sezoně jste měli čtrnáct dní dovolenou, jak jste ji strávil?
První dny nebyly nic moc, protože jsem měl hodně vyřizování spojené s nákupem bytu. Stále jsem byl na telefonu a ve stresu a moc jsem si to neužil. Až tenhle týden mám klid.

Koupil jste byt v Plzni?
Ano, na Roudné, a na nový rok bych se měl s přítelkyní nastěhovat.

Třetího ledna vám začíná klasická příprava. Po podzimu první, to se asi bude začínat lépe?
Motivace je velká. Všichni máme velký sen a chceme udělat radost všem lidem, kteří v Plzni fotbalu fandí. Máme skvělé fanoušky, kteří nám drží palce, a z tohoto důvodu to chcem dotáhnout do zdárného konce, ale před námi je ještě mnoho práce.

Nebojíte se změn v hráčském kádru?
Z vedení nás ujistili, že nikoho pouštět nebudou, a myslím si, že kádr zůstane pohromadě. Na podzim nám to šlapalo a podle mě vedení žádné velké změny nechystá.

A co vy ? Vás neláká zahraniční angažmá?
To není otázka jen pro mě, musel bych si nabídku nejprve vyhodnotit. Je jasné, že proto fotbal hrajem, abychom se dostali do zahraničí, vydělali nějaké peníze a zviditelnili se. Momentálně se mi nikam odcházet nechce.