Odchod manažera staré gardy FC Viktorie Plzeň Milana Schejbala, který v polovině června zemřel po těžké nemoci, je ztrátou pro klub i pro jeho kamarády z fotbalového prostředí.

Shodlo se na tom vedení západočeského klubu i spoluhráči za staré gardy, kteří se s ním rozloučili v úterý v obřadní síni Ústředního hřbitova v Plzni.

„Jeho nadšení, elán a obětavost, s jakou se věnoval práci pro fotbalovou starou gardu FC Viktorie Plzeň, byly obdivuhodné. Milan po svém příchodu před několika lety pozvedl účinkování mužstva staré gardy na vysokou úroveň po sportovní i společenské stránce. Viktorce dělal výbornou reklamu,“ míní člen týmu a bývalý ligový brankář Viktorie Radomír Havel.

Smrt manažera staré gardy, který téměř šest let bojoval statečně s těžkou nemocí, zasáhla i vedení Viktorie.

„Uvědomujeme si, co Milan Schejbal pro klub znamenal a jak dobře dělal svoji práci. Chceme, aby nový nástupce na jeho práci úspěšně navázal a věříme, že vzejde z řad týmu. Nyní řešíme rozjezd nového ligového ročníku a start mužstva v Evropské lize, ale jakmile se sezona rozběhne, k otázce manažera staré gardy se vrátíme,“ slíbil Jaromír Hamouz, obchodní a markentinkový manažer FC Viktorie Plzeň.

Vedení Viktorie bude řešit i otázku tradice charitativních utkání, kterých byl Milan Schejbal tři roky iniciátorem a hlavním organizátorem. Nabízí se myšlenka, že by klub mohl uspořádat memoriál Milana Schejbala.

„Myšlenku memoriálu nemohu v této chvíli potvrdit ani vyvrátit. V každém případě budeme o tradici charitativních zápasů jednat,“ říká Jaromír Hamouz.
Nápad uspořádat memoriál rádi podpoří i fotbaloví internacionálové, kteří se v Plzni v charitativním zápase představili letos už potřetí. „Pokud mohu mluvit za bývalé hráče Sparty, rádi vždycky do Plzně už kvůli památce na Milana Schejbala přijedeme. Takový člověk si to zaslouží,“ slíbil bývalý hráč Trnavy a Sparty Julius Bielik.

S přáním upřímné soustrasti se z daleké Austrálie ohlásil kouč mistrovského FC Sydney Vítězslav Lavička. „Budu na Milana vzpomínat jako na výborného člověka a kamaráda, který měl fotbal v srdci,“ vzkázal ze Sydney Vítězslav Lavička.
„Naposledy jsem se s ním setkal letos na jaře na jeho chalupě v Otěšicích. Nikdy neztrácel optimismus, dobrou náladu a především víru v uzdravení. Věnuji Milanovi z velké dálky alespoň tichou vzpomínku,“ vzkázal ze Sydney trenér Vítězslav Lavička.