Poměrem 0:3 padli Míčka & spol. s Domažlicemi B a naposled také v Horažďovicích. „Potřebovali bychom se herně zvednout. Poslední dvě utkání jsme sehráli špatně, nedostupovali jsme hráče, nevyužívali šance. Dá se říct, že nás Domažlice i Horažďovice přehrály. V Kolovči se pokusíme hlavně zlepšit herní projev, a pokud možno bodovat," vyhlašuje odvážně trenér Holýšova Karel Míčka.

S čím ale na úřadujícího mistra vyrukovat?

„Nemáme speciální přípravu. Na hráče typu Došků se těžko připravuje, jsou to výjimeční fotbalisté," vysekl poklonu kouč. „Musíme bojovat, dobře bránit. Prostě jezdit po zadku," nabádá Míčka.

V loňské sezoně nepřemožitelná Koloveč letos utrpěla šrámy v podobě porážek v Rokycanech a na Petříně, s Rapidem nedokázala vstřelit gól. Po jedenácti kolech dohání pětibodové manko na vedoucí Dynamo ZČE.

„Měli horší začátek, ale v posledních týdnech se rozehrávají. Naše výhoda je, že každý zápas začíná za stavu 0:0," říká Karel Míčka. Holýšov proti favoritovi není bez šance.

V uplynulém ročníku svedl se suverénem krajského přeboru dva líté souboje. Nejprve před rekordní návštěvou podzimu doma padl 1:3, na jaře rozhodl dramatické utkání jediný gól. V kabině je tak cítit velké odhodlání.

„Doma jsme tehdy za stavu 1:1 nastřelili břevno a nevyužili další šance, tam se projevila zkušenost soupeře, který nás ztrestal," loví v paměti trenér Holýšova. „V odvetném zápase jsme mohli dosáhnout na body, bohužel jsme zahodili penaltu," pokračuje Míčka.

Výkony mužstva výrazně pozvedl mladý gólman Lukáš Brych – muž se zkušenostmi z Viktorie Plzeň se však vrátil zpět do druholigového Třince, nad klíčovým postem v Holýšově tak částečně visí otazník.

„Podzim dochytám já s Matasem, v zimě se poohlédneme po mladším gólmanovi, na kterém chceme od jara stavět," dodává Karel Míčka.

Martin Šiška