Svěřence kouče Josefa Michálka podržel výtečnými zásahy gólman Liška, který lapil i pokutový kop Sulka a po zásluze byl vyhlášen nejlepším mužem svého celku.

Domácí sice dohrávali v deseti, hubenou výhru si ale vzít nenechali. „Po té chycené penaltě jsem už věřil, že utkání dotáhneme," svěřil se trenér vítězů Josef Michálek.

Po zisku bodu na trávníku Příkosic jste získali skalp silného soupeře, takže jste spokojen?
Samozřejmě jsme za tři body rádi. Tentokrát jsme měli i štěstí, které se od nás v minulých kolech odklonilo.

Co bylo klíčem k úspěchu?
V první řadě nás držel brankář Liška. V první čtvrthodině zneškodnil několik šancí. My jsme si také vypracovali solidní příležitosti, ty jsme však neproměnili. Dál jsme bojovali a rozhodla naše houževnatost.

Brankář Liška předvedl bezchybný výkon, dostane příležitost i v dalších duelech?
Korejčík byl marod, další brankář Pavel Mizera trénuje s Dobříší. Lišák se chytil, takže není důvod, abychom měnili vítěznou sestavu.

Po skalpu Vejprnic je i pohled na tabulku příjemnější…
Máte pravdu, jenže nás výhledově čekají těžké zápasy u rivalů, hned v příštím kole v Lubech a poté v Horšovském Týně. Často složitě lepíme sestavu, protože točíme dvanáct, třináct hráčů. Ale marodka se postupně vyprazdňuje a v současnosti chybí jen Honza Paukner.

Do Lubů ale pojedete se zvýšenou dávkou sebevědomí…
Jedeme tam se vztyčenou hlavou, ale čeká nás utkání proti soupeři, který bude hrozit hlavně ze vzduchu. Naše sestava se nezmění, postrádat budeme jen zmiňovaného Pauknera. Nyní se střelecky zvedl Václav Beneš a já věřím, že z Lubů neodjedeme s prázdnou.

Martin Šiška