Navíc Doubravku hodlá opustit i syn bývalého kouče Michal Kovács, který je zde na hostování z plzeňské Viktorie. Na veřejnosti tak mohl vzniknout dojem, že po vyhozeném trenérovi dostává kopačky od vedení i jeho syn, který to ale vyvrací.

„O odchod jsem vedení požádal sám. Hraji futsal ze reprezentaci, navíc druhou ligu v Plzni, což znamená srazy a turnaje. S divizí to jde těžko dohromady,“ vysvětluje Kovács svůj úmysl upustit Senco.

Fotbal o soutěž níž by mu prý nevadil. „Domluvil jsem se s Městem Touškovem a vše už bylo na dobré cestě. Trenér Kamil Bárta mi ve středu po telefonu oznamoval, že je u pana Chaloupka, prezidenta Doubravky a dostane souhlas s razítkem na změnu hostování do Touškova,“ potvrdil včera mladý Kovács.

Do nižší soutěže chce odejít i přes to, že o jeho služby stojí i nový kouč Doubravky. „Trenér Krejčí mi řekl, že mě v kádru chce mít, ale já bych opravdu raději upřednostnil futsal,“ uvedl Michal Kovács.

„Ukončit hostování Michalu Kovácsovi nechceme ani o něm neuvažujeme. Naopak máme zájem, aby u nás talentovaný hráč pokračoval,“ říká manažer Doubravky Rostislav Bouda.

„Je ale samozřejmě jen na Michalovi, zda u nás bude chtít zůstat nebo se rozhodne jinak. Jeho odchod či setrvání v Sencu ale nemá nic společného s odvoláním jeho otce z funkce trenéra,“ tvrdí Bouda.

Touškovský kouč Kamil Bárta by už nejraději měl Michala Kovácse ve svém kádru. „Se šéfem Doubravky Vladimírem Chaloupkem jsme byli domluveni s tím, že se hostování k nám se dotáhne během příštího týdne. Jsem zvědav, jak to dopadne,“ říká Bárta.

Zda Michal Kovács v Sencu zůstane nebo jej opustí, může trochu napovědět už dnešní domácí divizní zápas Senca s Řevnicemi.