První letošní porážka Schalke v bundeslize jako by ještě více nabudila mužstvo do utkání proti Plzni. „Jsem namotivovaný až po konečky vlasů. Všichni se na zápas těšíme, je to pro nás příležitost odplaty za sobotní prohru,“ prohlásil na webových stránkách klubu zkušený jednatřicetiletý fotbalista.

Co u vás v tuto chvíli převažuje? Zklamání z prohry v Mönchengladbachu, nebo se už více soustřeďujete na zápas utkání Evropské ligy?
To zklamání ještě zcela neodeznělo. Hlavně mě mrzí způsob hry, jakým jsme se v zápase prezentovali. Ale už na to přestávám myslet, tahle rána se musí zahojit. Naštěstí ve fotbale má člověk možnost v krátké době prohry rychle napravit. A my tuto šanci cítíme právě v zápase proti Viktorii.

Co všechno víte o vašem soupeři Viktorii Plzeň?
Je to mužstvo, o kterém se toho ví málo, ale v každém případě je to nepříjemný soupeř. Pro nás bude důležité se především na zápas svědomitě připravit. Plzeň v posledním svém vystoupení v základní skupině Champions League proti Milánu předvedla, že dokáže hrát velmi zodpovědně.

S jakými očekáváními jdete do zápasu?
Při počasí, jaké panuje, a proti takovému soupeři, jakým je Plzeň, se musíme každopádně připravit na těžký boj. Musíme být ve střehu od první do poslední minuty zápasu.

S čím budete po zápase spokojen?
Je nám jasné, že utkání v Plzni bude velice důležité pro odvetu doma. Proto musíme být ostražití a hrát chytře. Chceme si zajistit co nejlepší výchozí pozici pro odvetu.

Hráčský profil

Narozen: 5. 11. 1980 v Halternu.

V bundeslize oblékal ještě také dres Dortmundu, tři roky hrál v Realu Madrid. Je mistrem Německa (2002), mistrem Španělska (2008), vicemistrem světa (2002) , vicemistrem Evropy (2008). V německé reprezentaci nasbíral 47 startů.