Již čtrnáctý ročník turnaje se koná pod patronací starosty UMO Plzeň 2 Lumíra Aschenbrennera a ve spolupráci s Nadací sportující mládeže.

Na jednom z nejprestižnějších halových turnajů v Čechách, určeném mladým fotbalistům do 15 let, se představí nejlepší české týmy. Domácí celek FC Viktorie Plzeň bude chtít po třech letech opět získat pohár pro vítěze.

V minulém ročníku opanovala turnaj pražská Slavia, která na něm nepoznala hořkost porážky a jen ve dvou utkáních remizovala. Druhý skončil Most, třetí Teplice a viktoriáni byli čtvrtí.

Memoriál Josefa Žaloudka je určen pro kategorii U15, tedy hráče ročníku 2003 a mladší. Kromě Viktorie Plzeň se ho zúčastní Slavia Praha, Sparta Praha, Dynamo České Budějovice, Baník Sokolov, Příbram, Most a Petřín Plzeň. Hrát se bude systémem 4+1 s hrací dobou 14 minut. O konečném vítězi bude rozhodovat počet bodů, posléze případné vzájemné utkání, minitabulka, rozdíl skóre, větší počet vstřelených branek a menší počet obdržených branek. V extrémních případech může dojít také na střelbu ze značky pokutového kopu.

Kromě cen pro vítězné týmy budou uděleny také individuální. Vyhlásí se nejlepší střelec, nejlepší brankář a nejlepší hráč (cena Pavla Nedvěda).

Turnaj zahájí v 8.00 hod. plzeňské derby mezi Viktorií a SK Petřín, předpokládaný konec a vyhlášení výsledků je plánováno na 16.20 hodin, vstup na kompletní program je zdarma.