Až na zaškobrtnutí se Sokolovem, kdy ztratila dvoubrankové vedení a prohrála 4:5, prošla turnajem suverénně. Poradila si i v závěrečném utkání, kdy v souboji dvou přímých kandidátů na prvenství porazila pražskou Spartu 5:3.

Její hráči ovládli na turnaji pořádaném plzeňskou Viktorií a Nadací sportující mládeže i individuální ocenění. Nejlepším střelcem se stal Filip Řezáč s osmi brankami, dres Pavla Nedvěda jako cenu pro nejlepšího hráče si odvezl Ondřej Šípek.

Druhou pozici obsadili fotbalité pražské Sparty, bronzovou příčku vybojovali Severočeši z Mostu.

Obhájcům tří předchozích prvenství z plzeňské Viktorie se nedařilo. Po dvou remízách a dvou vítězstvích skončil domácí tým s osmi body na sedmé – předposlední pozici.

„Je to pro nás zklamání. Brali jsme turnaj hodně vážně, chtěli jsme na něm uspět. I proto, že v letošním týmu je naposledy ještě několik kluků, které trenér Žaloudek vedl v přípravce,“ litoval nepovedeného vystoupení trenér mladých viktoriánů Josef Šneberger.

„Zavazovaly nás také tři předchozí vítězství a v první části bylo vidět, že jsou kluci možná až moc přemotivovaní,“ našel jeden z možných důvodů neúspěchu.

Část viny ale hledal i na své straně. „Trénovali jsme už od středy, někteří soupeři začali teprve včera nebo se poprvé po svátcích sešli dokonce až před turnajem. Byli tak odpočatější a v zápasech to bylo vidět,“ srovnával Šneberger.

Do Plzně zavítal také kouč české reprezentace do jednadvaceti let Vítězslav Lavička, který patřil také mezi Žaloudkovy žáky. „Turnaj je důstojnou vzpomínkou na Josefa Žaloudka, člověka, který zásadně ovlivnil můj nejen fotbalový život,“ složil Lavička poklonu svému učiteli.

Memoriál Josefa Žaloudka

4. ročník – konečné pořadí

1. Marila Příbram 18 b., 2. Sparta Praha 14, 3. Most 12, 4. České Budějovice 10, 5. Bohemians Praha 1905 10, 6. Baník Sokolov 9, 7. Viktoria Plzeň 8, 8. Buldoci Karlovy Vary 0. Nejlepší hráč: Ondřej Šípek (Příbram). Nejlepší střelec: Filip Řezáč (Příbram). Nejlepší brankář: Jan Opatrný (Most).