„My jsme hráli, soupeř dával góly. Pětadvacet minut se hrálo na jednu branku a potom jsme z brejků dostávali góly až na 0:3. Kluci si stěžovali, že je na hrací ploše dost tma, ale bereme to jako přípravu,“ nedělal z prohry vědu chrástecký prezident Luděk Vokoun.

Ani bolevecký kouč Vratislav Opl vítězství nepřeceňoval. „Začátek patřil Chrástu, ale potom začal dělat hrubky v defenzivě a na dva góly nám namazal. Chyběli nám gólman Klečka, Šanoba a Thomayer, jinak je kádr pohromadě. Ze Sparty Plzeň zkoušíme záložníka Koníčka a po půlroce se vrací z Německa Vítovec.“

V sobotu došlo k dalšímu překvapení, když divizní Domažlice podlehly ve vyrovnaném duelu 2:3 Křimicím, hrajícím 1. A třídu. „Nepodali jsme optimální výkon. Ve druhé půli dostali příležitost všichni hráči z lavičky a i za nepříznivého stavu všichni bojovali. Dělali jsme však školácké chyby a inkasovali po nich. Tesaře jsem zkoušel v záloze, ale jeho místo je zřejmě opravdu na stoperu,“ přiznal nový kouč Domažlic Milan Dejmek.

Křimičtí borci dokázali druhou půli otočit nepříznivý stav 0:1. „Po přestávce jsme hráli dobře a druhý poločas se nám povedl. A to nám ještě chybělo pět nemocných. Dva nové hráče zkoušíme, ale na jména je ještě brzo,“ tajil Zdeněk Daněk, trenér Křimic.

Souboj Klatov s Kolovčí byl jasnou záležitostí divizionářů, kteří zvítězili 4:0. „Soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili, měl jedinou šanci. Byla to klasická příprava. Chyběl jen Kopp, jinak jsme hráli kompletní,“ vysvětloval nový klatovský trenér Pavel Běloušek. Klatovy už hrály bez brankáře Míčky, obránce O. Krále, záložníka Sýkory, kteří trénují na Sencu, a útočníka Bahledy, připravujícího se v Domažlicích. „O. Král s Bahledou u nás ukončili hostování, o dalších se bude jednat,“ dodal Běloušek.

Suveréně vedoucí tým 1. A třídy postrádal nejlepšího střelce Šperla, dále Soupíra a Bittengla. „Doplatili jsme na individuální chyby. Šperl nikam nejde, zůstává u nás a zkoušíme některé nové hráče,“ říkal vedoucí mužstva Kolovče Jiří Velíšek.

Město Touškov si poradilo se Žákavou 2:0, když celé utkání mělo optickou převahu. „Soupeř hrál snaživě, ale jen po vápno. Chyběli nám Královec, Bruha a Havlíček. Lambor má zájem jít do plzeňského Rapidu, ale zatím se nejednalo. Na hostování k nám přijde Adam Forman z Doubravky,“ uvedl touškovský předseda Josef Bártík.

V dalším střetnutí účastníků nejvyšší krajské soutěže plzeňský SK ZČE podlehl Stříbru 2:3, které bylo hlavně v první půli lepším týmem. „Dostávali jsme laciné góly. Byla to první příprava s novými hráči. Zkoušíme Beránka z dorostu Viktorie a Švece ze Záhoří. Oproti podzimu se kádr trochu změní,“ slibuje Václav Votípka, nový kouč SK ZČE.

Stříbrský trenér Milan Tůma viděl utkání jako vyrovnané. „Jen jsme byli v koncovce produktivnější. Máme dva zraněné hráče. Odešel Vágner, hostování z Nýřan skončilo Cvachoučkovi, má jít do Německa, ale může se stát, že bude hrát i na jaře ve Stříbře.“

 

Zimní turnaj Doubravky - 1. kolo, Skupina A: Doubravka - Přeštice 7:1 (3:1, Švec 3, Hadraba, D. Novák, Sýkora, Bobák - Šobr), Domažlice - Křimice 2:3 (1:0, Tesař, Manowetz - Šváb, Klement, R. Vonášek), SK ZČE Plzeň - Stříbro 2:3 (0:1, Švec, Beránek - Slába, Kertis, Uhlíř), volno měly Rokycany. Skupina B: Chrást - Bolevec 2:4 (0:2, Křen, Bezdička - M. Pelnář 2, Šiml, Koníček), Žákava - Město Touškov 0:2 (0:1, M. Scheinherr, Fürbacher), Klatovy - Koloveč 4:0 (2:0, Zedník 2, Hanzlík, Mužík), volno měl Rapid Plzeň.

Karlovarský zimní turnaj - 1. kolo: Buldoci K. Vary - Sokolov B 0:0, Viktoria Plzeň U19 - Hazlov 4:1 (3:0, Mašek 2, Vitouš, Kouba - Komberec), Stará Role - Rakovník 0:1 (0:0).

Zimní turnaj v Písku Platan Cup 2008 - 1. kolo: Horažďovice - Čížová 1:1 (0:0, za domácí Horváth).

Sokolovský zimní turnaj: Tachov - Královské Poříčí 5:2 (5:0, za domácí Boček 3, Bečvář, Lukáš Čížek).

Přátelsky: Viktoria Plzeň B - Sparta Krč 1:2 (0:1, za domácí Bauer), Strakonice - Sušice 9:0 (5:0).