Tento zvyk postihl i útočníka Tomáše Chorého, který v neděli odehrál první poločas úvodního přípravného duelu Viktorie proti Ústí nad Orlicí (3:0). „Kapitánská páska mě bude stát zápisné, které klukům rád dám. Je to jen třešnička na dortu a vůbec mi to nevadí,“ usmíval se Chorý.

Jaký máte dojem z prvního zápasu v dresu Viktorie?
Hrál jsem na hrotu s Bakym (Marek Bakoš, pozn. red.). Spálil jsem jednu dvě tutovky, což mě mrzí, protože jsem mohl premiéru okořenit nějakým gólíčkem. Hrát s Petrželou nebo Limberským je skvělé. Ťuknout si s nimi balon je nepopsatelný pocit. Jsem šťastný, že jsem ve Viktorce s hráči, jako jsou Bakoš, Kolář a spol. Doufám, že se mi bude dařit a klukům pomůžu.

Úvodní herní prověrka nedopadla pro juniorku FC Viktorie Plzeň dobře, podlehla totiž fotbalistům Mariánských Lázní 1:3
Juniorka Viktorie v první přípravě neuspěla

Těšíte se na spolupráci s Krmenčíkem, s kterým vás čeká boj o místo na hřišti?
Ještě je tu Marek Bakoš. Oba jsou top útočníci, ale nechci se s nimi rvát o místo. Viktoria je jeden klub, jedna rodina a musíme táhnout za jeden provaz. Pokud budeme táhnout za jeden provaz, tak se nebudeme prát o post prvního, druhého nebo třetího útočníka. I když jednička teď bude Michael Krmenčík.

Jste připraven na menší herní vytížení?
Určitě. Myslím si ale, že zápasů bude hodně a že se prostřídáme, takže šanci ještě dostanu.

Bylo těžké odcházet ze Sigmy, která měla na podzim skvělé výsledky?
Bylo. I když Sigma Olomouc to má krásně rozjeté, tak nešlo nekývnout na nabídku Plzně, která je nejlepším klubem v naší lize. Přestup do Viktorie beru jako zatím největší skok v kariéře. Sigmě budu přát jen to dobré, neodešel jsem ve zlém. Věřím, že mi to nebudou mít fanoušci Olomouce za zlé.

Hráči HC Škoda Plzeň hostili v neděli tygry z Liberce.
Novoroční výhra Indiánů. Skolili Tygry