Družstvo ZŠ Březové Hory Příbram sice ve skupině porazilo celek ZŠ Jana Šoupala z Ostravy 2:1, ale ve finále jim Ostravané porážku odvedli i s úroky a zvítězili 5:2.

Fotbaloví odborníci se shodli, že ze šestnácti účastníků plzeňského turnaje si finále zahráli opravdu dva nejlepší týmy.

„Příbram byla až do finálového zápasu suverénní, Ostrava se však v průběhu turnaje zlepšovala a na finále se pečlivě připravila. Vyhrála zaslouženě,“ komentoval finálový duel fotbalista pražské Sparty Patrik Berger, který byl zároveň patronem letošního turnaje McDonald´s cup.

Ostravané, kteří všichni oblékají dres Baníku, měli ostrý nástup a brzy získali tříbrankový náskok. Příbram sice zásluhou nejlepšího střelce turnaje Černého snížila, ale po přestávce přidala další dva góly a bylo rozhodnuto.

„Když jsme ve skupině s Příbramí prohráli, moc jsme si přáli, abychom se s ní v turnaji střetli ještě jednou. A to se stalo. Prvenství považuji za velký úspěch, vždyť se ho zúčastnili všechny školy v republice,“ komentoval výhru svých svěřenců trenér vítězů Radovan Moronk.

Trenér Příbrami Antonín Barák ocenil výkon soupeře. „Ostrava potrestala každou naší chybičku. Měla výhodu i v početnějším kádru, vyhrála zaslouženě. Druhé místo je však pro nás velkým úspěchem,“ uvedl Barák.

Oba trenéři si pochvalovali organizaci a péči pořadatelů, kterými byli 33. ZŠ v Plzni a fotbalový klub FC Viktoria Plzeň. „Tohle bylo nejlépe zorganizované celostátní finále, jaké jsem kdy zažil. Pořadatelům patří absolutní dík. Doprovodný program, ubytování, strava, to všechno klaplo na jeničku,“ uvedl Radovan Moronk. „S tím musím jen souhlasit, pořadatelé odvedli velmi dobrou práci,“ přidal se Antonín Barák.

Bronz si z Plzně odvezli žáci ZŠ Hexrovského z Olomouce, kteří porazili v boji o třetí místo ZŠ Sportovní z Uherského Hradiště 5:1.

Oba zástupci Plzeňského krtaje se umístili v druhé polovině šestnáctičlenného pole účastníků celostátního finále. Lépe se vedlo družstvu 33. ZŠ v Plzni, kde má své fotbalové třídy Viktoria Plzeň. Mladí Plzeňané ovládli v úterý spodní polovinu pavouka a vybojovali devété místo. Tým ZŠ Přeštce obsadil dvanácté místo.

Program dvoudenního turnaje zpestřil duel mezi mužstvy McDonald´s a Týmem osobností. Dres McDonald´s oblékl Patrik Bergr, za soupeře nastoupil například Josef Čaloun, Horst Siegl, Jiří Novotný, duo Těžkej Pokondr či fotbalová reprezentantka a hráčka Sparety Kateřina Došková.

Dramatický zápas rozhodl v závěru dvěma ´slepenými´ góly kanonýr Horst Siegl a Tým osobností tak zvítězil 9:7.

Pořadí celostátní finále McDonald´s cup v Plzni: 1. ZŠ Jana Šoupala Ostrava, 2. ZŠ Březové Hory Příbram, 3. ZŠ Heyrovského Olomouc, 4. ZŠ Sportovní Uherské Hradiště, 5. ZŠ Sever Hradec Králové, 6. ZŠ Janouškova Brno, 7. ZŠ Vladivostocká Praha, 8. ZŠ Úvaly, 9. 33. ZŠ Terezie Brzkové Plzeň, 10. ZŠ Hálkova Humpolec, 11. ZŠ Habrmanova Česká Třebová, 12. ZŠ Přeštice, 13. ZŠ Pionýrů Sokolov, 14. ZŠ Barvířská Liberec, 15. ZŠ Albrechtická Most, 16. ZŠ TGM Český Krumlov.

Podrobnosti k jednotlivým zápasům najdete ZDE a ZDE.