Ve středu večer si druhý tým italské Serie A vyzkoušel perfektně připravený vyhřívaný trávník Doosan Areny.

„Utkání Evropské ligy je pro nás důležité, a proto jsem do Plzně přivezl všechny hráče. Nemám žádný důvod k tomu, abych někoho nechal doma," uvedl na středeční tiskové konferenci v Doosan Areně trenér Walter Mazzari.

Neapol ani přes tříbrankovou porážku v prvním zápase nevzdává naději na postup. Jestli ale změní způsob hry oproti prvnímu duelu v Neapoli, Mazzari novinářům neprozradil. „To vám neřeknu. Máme před sebou ještě večerní trénink a pak se teprve rozhodnu, jakým způsobem proti Viktorii budeme hrát," prohlásil kouč Neapole.

Trenér italského mužstva prý ani nebude hledat pro hráče zvláštní motivaci do odvety. „Žádný speciální recept na to, jak vyburcovat hráče, nemám. Jsou to profesionálové a musí hrát jako každý zápas, to znamená naplno celých devadesát minut tak, aby se jim podařilo nepříznivý výsledek zvrátit," sdělil kouč.

V čem se musí podle něj jeho tým oproti prvnímu utkání zlepšit, je koncovka.

„V prvním utkání jsme měli několik šancí, ale potíž byla v tom, že jsme ani jednu z těchto příležitostí nedokázali proměnit. To se musí změnit, v tomhle musíme hrát úplně jinak než doma," přeje si Mazzari.

Mazzari zalitoval absence opory týmu Marka Hamšíka, který zůstal doma s virózou. „Je to fotbalista, kolem něhož se naše hra točí," přiznal trenér Neapole. „Nedá se ale nic dělat, musíme se bez něj tentokrát obejít," konstatoval.

Hra Plzně v utkání v Neapoli u něj zanechala velký dojem. Nejsilnější zbraň soupeře však nechtěl pojmenovat.

„Viktoria se mi líbí celkově jako tým. Smekám před prací, kterou odvádí v Plzni trenér Vrba," vysekl Mazari poklonu svému kolegovi na trenérské lavičce Viktorie.

Ukázat nechtěl ani na hráče Plzně, od kterých může jeho týmu hrozit nebezpečí.

„O jednotlivcích soupeře ani svého týmu nikdy nemluvím," dodal Mazzari.