„Už se těším, až se setkám se svými kamárdy, bývalými spoluhráči, známými,“ hlásí nejlepší střelec pátého týmu první norské ligy.

Účast na turnaji bere jako součát fyzické přípravy. „Nějakým způsobem bych si kondici stejně musel udržovat a v hale při fotbálku mě to o to více baví. Na Christmas time chodím rád, spojím tu příjemné s užitečným,“ míní Martin Fillo, který přestoupil do Stavangeru na začátku letošního roku a nyní má za sebou první sezonu v zahraničním angažmá.

Martin Fillo při vánočním turnaji v Plzni obléká dres týmu IPS Klima/Kozlovna a ani letos 26. prosince nehodlá mužstvo vyměnit.

„Sejdeme se v jedněch barvách s bratry Krbečkovými a s Pavlem Fořtem. Ten vloni chyběl, a tak doufám, že letos už zase nastoupí,“ vzkazuje bývalému spoluhráči z Viktorie Plzeň.

Bývalý český reprezentant do 21 let vítá i novinku turnaje, exhibiční zápas mládežnických družstev z Plzeňského kraje. Týmům které byly vybrány, připadne finanční výtěžek z turnaje.

Družstva budou doplněna právě fotbalovými osobnostmi. Letos je mezi čtyřmi oceněnými celky i mateřský klub opory Stavangeru, tým Sokol Plzeň–Košutka. „Rád bych si za Košutku zahrál, vždyť jsem tam s fotbalem začínal,“ těší se Martin Fillo.