Přetržené kolenní vazy, operace a následná rehabilitace ho na osm měsíců vyřadily ze soutěžních zápasů.

Poprvé po dlouhé přestávce nastoupil v předligové generálce proti Vlašimi a premiérový soutěžní zápas v dresu Viktorie absolvoval před dvěma týdny na domácím trávníku proti Teplicím.

V minulém kole v Ostravě proti Baníku z rodinných důvodů nenastoupil. „Byl jsem sestře na svatbě,“ vysvětluje důvod své absence slovenský útočník Viktorie Plzeň.

Proti Liberci už ale bude připraven nastoupit. „Moc se na zápas těším, a pokud dostanu důvěru trenéra, budu chtít mužstvu co nejvíce pomoci. Po zranění je pro mě každý mistrovský zápas svátkem, vážím si každého startu,“ svěřuje se Marek Bakoš.

Před svým zraněním oblékal dres Ružomberoku a patřil k nejlepším útočníkům ve slovenské lize. Teď na sobě usilovně pracuje, aby se vrátil do bývalé formy.

„Každým dnem se cítím líp a líp, pozoruji, jak se mi vrací kondice a jistota. Koleno se občas ozve, ale snažím se na to nemyslet a soustředím se jen na svoji práci při tréninku a v zápase,“ říká.

Bakoš nechtěl svůj návrat na trávník uspěchat. „Vím, že v české lize se fotbalisté vracejí zpět už po pěti měsících, mně to trvalo osm. Já chtěl mít jistotu, že koleno už vydrží plnou zátěž,“ říká.

Pokud v neděli nastoupí, chce týmu pomoci k výhře. „Všichni víme, že zápas v Ostravě se nám nevydařil. O to více prahneme po úspěchu proti Liberci. Naším cílem je vítězství,“ dodává Bakoš.