Sokol MANĚTÍN

Trenéru Josefu Aubrechtovi v zimě odešli nejlepší hráči zpět do oddílů vyšších soutěží, odkud byli v Manětíně na hostování. „To je náš problém. Kádr se pořád mění a není stabilní.“

Kouč se tak bude muset obejít bez Klůce, Boltíka, Janči a Hrbáčka. Naopak novými tvářemi budou Štádler a Knoblov. „Jenže posilování formou hostování stojí moc peněz. Ale jiná cesta pro nás nyní není,“ ví trenér. Na druhou polovinu soutěže se připravuje 14 hráčů včetně dvou gólmanů. „Nejvíce si slibuji od bratrů Janouškovců a bratranců Bulínů,“ poznamenal. Manětínští začali přípravu 15. ledna. „Tréninky byly dvakrát týdně, máme za sebou tři přátelské duely. O záchranu se rozhodně popereme, i když vím, že to nebude snadné. Ale chceme soutěž zachránit i pro naše věrné fanoušky,“ hlásí Aubrecht.

Dioss NÝŘANY

Posledních šest podzimních kol vedl tým z trenérského postu sedmatřicetiletý Zdeněk Cink. „Třikrát jsme vyhráli, třikrát prohráli, takže žádná sláva,“ pravil kriticky. „Největším problémem byla slabá defenziva. Proto jsme právě na zónové obraně přes zimu hodně pracovali,“ uvedl. Do kádru kouč zařadil mladé hráče z vlastní rezervy, z hostování ve Zbůchu se vrátil Kasl, naopak na hostování celek získal Vildmana.

Na soustředění byli Nýřanští v Hartmanicích, v přátelských kláních si ověřili aktuální formu. „Se silnějšími týmy zónová obrana fungovala, ale zase nás trápila koncovka,“ sdělil Cink. V jarní části sezony bude trenér spoléhat hlavně na starší hráče. „Oporami by měli být Duspiva a Cvachoušek, to je jeden z nejlepších útočníků soutěže,“ řekl Cink. „Potřebujeme A třídu udržet a další sezonu bychom se rádi vrátili do krajského přeboru,“ doufá.