Záložník Viktorie Michal Ďuriš tak bere zítřejší domácí zápas Gambrinus ligy proti Teplicím jako příležitost bodovat tentokrát naplno.

„Máme po zápase na Spartě co napravovat. Na Teplice se samozřejmě moc těším," říká Michal Ďuriš, slovenský reprezentant v barvách Plzně.

Jak vnímáte skutečnost, že pokud byste doma proti Teplicím nebodovali naplno, můžete o první příčku v tabulce Gambrinus ligy přijít?
Samozřejmě si to uvědomujeme. Liga se blíží k závěru, do konce zbývá odehrát už jen devět kol. Každá případná bodová ztráta bude cítit, ale to my nesmíme připustit.

Teplice v aktuální ligové sezoně venku dosud nevyhrály, na hřištích soupeřů jen dvakrát remizovaly. Co to pro zítřejší zápas může znamenat?
To nevím, statistiky tak podrobně nesleduji. Hru Teplic si určitě probereme a co jsem měl zatím možnost vidět, dokáží být Teplice venku velice nepříjemné.

Předposlední příčka v ligové tabulce nejspíš neopodvídá skutečným kvalitám teplického kádru. Proč se jim podle vás tolik nedaří?
Těžko říci, netuším, co se za jejich umístěním skrývá a jaké případné problémy mají. Pro nás nedělní zápas znamená jediné, musíme utkání zvládnout a Teplice porazit.

Zvládnout zápas znamená především prorazit obranný val soupeře. Vám se to proti Teplicím daří, v posledních třech utkáních proti nim jste pokaždé skóroval. Máte na Teplice nějaký speciální recept?
Tak to nevím (usměje se). Ale kdyby se mi v neděli povedlo vstřelit gól, tak bych se vůbec nezlobil. Už se mi to dlouho nepodařilo, naposledy shodou okolností na podzim právě proti Teplicím.

To, že se vám proti Teplicím daří, může být i tím, že vám vyhovuje hra soupeře?
Těžko říci, tohle jsem nikdy neřešil. Jsem ale samozřejmě rád, že mně to tam proti Teplicím padá. Ale nebylo by to vůbec špatné, kdybych to potvrdil v neděli.

Který z těch tří gólů proti Teplicím vám utkvěl v paměti?
Všechny. Pokaždé, když jsem jim vstřelil gól, tak jsme neprohráli. Dvakrát jsme zvítězili a jednou remizovali.

Na Spartě vás povzbuzovalo více než dva tisíce diváků. Co byste jim chtěl vzkázat?
Chtěl bych fanouškům za jejich podporu na Spartě jménem celé kabiny poděkovat. A budeme se snažit odměnit je za to výhrou nad Teplicemi.