Mistrovský titul jim vyfoukla pražská Slavia, ale z tábora vicemistrů soutěže zní, že sezona nebyla zase tak špatná. „Chtěli jsme titul, ale konec ligy nebyl úplně podle našich představ. Ale druhé místo je také hezké, což ocenili i fanoušci skandováním před koncem utkání,“ říkal po duelu s Jihlavou kapitán Viktorie Roman Hubník.

S čím jste šli do posledního zápasu sezony?
Chtěli jsme vyhrát. Myslím si, že dneska už to bylo jen o Slavii. My jsme chtěli vítězstvím poděkovat našim fanouškům, což se povedlo a jsem za to strašně rád. Kvůli sluníčku a horku to byl po fyzické stránce těžký zápas. Jihlava i my jsme už pletli nohama. Mohli jsme rozhodnout už v prvním poločasu. Ještě že jsme vstřelili druhý gól, protože soupeř hrozil z brejků, a kdyby jim nějaký vyšel, tak by konec sezony nevyšel podle našich představ.

Pronikali k vám informace o aktuálním stavu na Slavii?
Nevím, jestli to zjišťoval někdo z kluků na hřišti. Já jsem se o výsledku Slavie dozvěděl, až když jsme vedli 2:0, když jsem se šel občerstvit k lavičce. Do té doby jsem výsledek neznal. Něco už jsem ale vytušil předtím podle chování lidí na stadionu a kabiny. Takže jsem si myslel, že Slavia vede. My jsme se ale připravovali na náš zápas, který jsme chtěli vyhrát. Bylo to už o Slavii, která si to už uhrála. Poděkování fanoušků hovořilo samo za sebe a bylo to úžasné. Mám radost, že i když jsme nevyhráli titul, tak lidi zůstali na stadinou a skandovali a děkovali. Veliký dík za celou sezonu patří fanouškům.

Ukázala se Slavia jako silné mužstvo, na jaké jste v minulých letech nenarazily?
Slavia měla také určité problémy, protože spoustu zápasů také vyhrála se štěstím. Podzim jsme zvládli na velice dobré úrovni. Na jaře jsme my i Slavia poztráceli hodně bodů, ale v konečeném součtu je Slavia o dva body před námi a musíme jí pogratulovat. Musíme dobře zregenerovat a připravit se na další sezonu, která začíná za necelé tři týdny. Doufám, že v ní Slavii potrápíme víc.

V čem nebyl konec ligy podle vašich představ?
Za stavu 2:0 jsme ztratili body za remízu 2:2 v Jablonci. Myslím si, že tam se to lámalo. Na konci si to Slavia už uhrála, ale bojovali jsme do posledního kola. Já jsem před jarní částí sezony řekl, že se bude hrát až do konce, což se vyplnilo.

Trenér Bečka říkal, že zpětně nedokáže říct, co bylo v Jablonci špatně. Vy dokážete zdůvodnit, proč jste vyhrané utkání nezvládli?
Taky si to nedokážu vysvětlit. Po první půli jsme si řekli, že budeme hrát pořád stejně. Bohužel asi ztrátou koncentrace jsme o vedení přišli. Jablonec přešel na jiné rozestavení a vstřelil dva góly. Potom jsme mohli vyhrát i prohrát. To už je ale historie, protože je konec sezony a jsme druzí.

Cítil jste z kluků, že je poznamenaly tragické události Františka Rajtorala a Davida Bystroně? Že jim ubraly síly v klíčové fázi boje o titul?
Nemyslím si, že by nám to ubralo síly. Každý hráč se s tím vyrovnával jinak, protože je tady spoustu nových kluků, kteří Frantu ani Davida neznali. Bylo nás několik, které to dost zasáhlo, ale nemyslím si, že nás to poznamenalo v některých zápasech. Ba naopak, chtěli jsme i za kluky bojovat a vzdát jim hold vitězstvím.

Těšíte se na obnovení spolupráce s trenérem Vrbou? Myslíte si, že dojde k velkým změnám?
Změny jsou věcí trenéra a vedení, takže do toho nemohu moc mluvit. Na spolupráci se těším. Trenéra Vrbu znám a příprava bude určitě velice náročná. Uvidíme, jakého soupeře nám přisoudí los ve třetím předkole Ligy mistrů. Hlavně musíme dobře potrénovat a připravit se na podzimní část sezony.