Přitom svěřenci trenéra Vladislava Smolíka zažili v nejvyšší krajské soutěži fantastický podzim. Prozatímní čtvrté místo je toho důkazem. Na Doubravce to ale týmu z předměstí Klatov vůbec nejde, alespoň ne výsledkově. To ale bojovná družina mladého kouče může změnit v sobotním duelu 4. kola proti Rapidu.

„Všechny tři duely turnaje jsme zatím prohráli, byť jsme hráli dvakrát s divizními celky. Nacházíme se ale stále ve fázi přípravy, kdy tvrdě dřeme a výsledky nejsou až tolik důležité," říká sympatický kouč Lubů Vladislav Smolík.

„Je ale pravda, že teď, kdy se turnaj přehoupl do druhé poloviny, bychom už chtěli vyhrát. Rapid dobře známe ze vzájemného působení v krajském přeboru, takže by nás nemělo nic překvapit. Pořád ale budeme zkoušet nové hráče a nový styl hry, kterým se chceme v jarní části soutěže prezentovat," dodává Vladislav Smolík.

Zajímavý náboj pak bude mít utkání mezi fotbalisty Touškova a favorizovaného Chotíkova. Na lavičce Touškova totiž sedí bývalý trenér chotíkovského áčka Jaroslav Urbánek, který toho s klubem hrajícího krajský přebor zažil víc než dost a rád na něj vzpomíná.