HC Rakovník – TJ Plzeň–Litice 4:2 (2:1, branky: Procházka 3, Jahoda – Dolejš 2).

Pro litické pozemní hokejisty není v současné době nikdo nepříjemnějším soupeřem než HC Rakovník. Plzeňané nevstoupili do utkání dobře. Dařilo se jim sice držet míček na hokejkách, ale do brankových příležitostí se dostávali hlavně domácí. Dvakrát se během prvního poločasu z brejkových akcí prosadil rakovnický střelec Procházka. Litice zbraně nesložily, ještě do poločasu snížil veterán Dolejš. „Před zápasem jsme si řekli, že si na protiútoky soupeře musíme dát pozor. Chtěli jsme rychle přistupovat k hráčům s míčkem, a také střelci Procházkovi měli naši beci věnovat speciální pozornost. Bohužel žádný z těchto plánů se nám nepodařilo úspěšně realizovat,“ zklamaně prohlásil trenér Litic Tomáš Levý.

Ani ve druhém poločase se obraz hry nijak výrazně nezměnil. Po jednom z rychlých protiútoků získal Rakovník výhodu trestného rohu, který díky Jahodově parádní teči přinesl domácím dvoubrankové vedení. Litice se ještě pokusily s výsledkem něco udělat, o kontaktní gól se postaral znovu Dolejš. Místo závěrečného náporu Litic ale přišel sporný výrok rozhodčích, který umožnil Rakovnickým zakončit útočnou akci čtvrtým gólem. Diváci pak byli ve zbytku utkání svědky několikerého dohadování rozhodčích s hráči, které vyvrcholilo červenou kartou pro litického Jurinu. Hosté tak dohrávali v devíti a bylo definitivně rozhodnuto.

„Od začátku zápasu se nám nedařila mezihra. Snažili jsme se soupeřovu obranu překonávat kolmými přihrávkami, ale tudy cesta evidentně nevedla,“ objasnil jednu z příčin prohry trenér Levý. Litický obránce Soukup k tomu doplnil: „Soupeř byl kompaktnější v obranné činnosti, důraznější v osobních soubojích a efektivnější při útočení. Byl zkrátka ve všem o krok před námi.“

Litice: Jurek – Straka, Soukup, Dvořák, J. Koryťák, Nicklas – Boyd, T. Koryťák, Jurina, Bárta, Rumplík – Sochor, Vychron, Dolejš, Strejc.

Slavia Praha – HC Bolevec 11:0 (6:0). HC Bolevec – RD ČR U18 2:0 (0:0, branky: Řehák, Brož).

Pražská Slavia, která útočí na nejvyšší příčky, nedala Boleveckým žádnou šanci. Brankově se prosadila již v úvodu utkání a pokračovala ve vysokém tempu. Skóre tak postupně narostlo až na konečných 11:0.

Utkání s reprezentační „osmnáctkou“ se vesměs odehrávalo uprostřed hřiště. Po přestávce si domácí Bolevec přece jen vynutil převahu, mladíci však zodpovědně bránili. Šance domácích spálili Nožička a Bláha, ale ve 45. minutě po kombinační akci přece jen otevřel skóre Řehák. Vzápětí přidal druhý gól po trestném rohu Brož. Tým ČR U18 se snažil výsledek zkorigovat, ale to mu pozorná obrana a brankář Bolevce nedovolili.

Bolevec: L. Černý – Setunský, Kindl, Pravda, J. Černý – Růžička, Bicek, Hruška, Fetschner – Bláha, Řehák. Střídali: Brož, Bareš, Nožička, Kavan.