Šanci proto vycítili i různí spekulanti a na internetu se začínají objevovat první nabídky lístků za přemrštěné ceny. Třeba na aukčním serveru Aukro je včera prodával uživatel jménem ´kremed1´. Vyvolávací cena byla tisíc korun. Lístky přitom oficiální cestou stály od 250 do 350 korun. „Moc jsem chtěl jet, ale tisícovku nezaplatím. To se raději podívám v televizi,“ tvrdí Plzeňan Václav Kadlec.

Stejně mluví i další fanoušek Plzně Hynek Plevka. Ten se lístky snažil marně sehnat v on–line předprodeji už od úterka. „Je mi divné, že bylo hned všechno pryč. Hlavně aby lístky nevykoupili spekulanti a nakonec nebylo poloprázdno,“ říká.

Fanoušci přesto ještě mají šanci lístky koupit klasickou cestou. Internetový prodej byl sice ukončen, do prodeje teď ale míří zarezervované lístky, které si nikdo nevyzvedl. V sobotu si je na pokladnách ve Štruncových sadech mohou zakoupit majitelé permanentek, v neděli od 9 hodin i ostatní zájemci.

„V tuto chvíli si nejsme jisti, kolik vstupenek bude o víkendu k dispozici, nicméně se bude jednat definitivně o poslední možnost,“ vysvětlil generální manažer klubu Adolf Šádek.

„Budeme v neděli u pokladen čekat hned od rána, třeba budeme mít štěstí,“ doufá Plevka.