Poprvé může nastoupit v mistrovském zápase v dresu Sparty Praha a hned proti bývalému klubu. Větší tahák pro fanoušky před sobotním duelem fotbalové Gambrinus ligy Viktoria Plzeň – Sparta by nevymyslel snad ani geniální scénárista Jaroslav Dietl. Davidu Limberskému, ještě na jaře kapitánovi Plzně a nyní hráči Sparty, zabránila v prvním startu za Spartu proti Liberci střevní infekce.

„V některých novinách psali, že mám potíže s břišními svaly, ale tak to nebylo. Měl jsem střevní potíže. Asi jsem něco špatného snědl. Pět dní jsem vynechal přípravu, ale už jsem zase v pořádku. Dobírám antibiotika, ale tři dny už trénuji naplno. Cítím se v plné síle,“ říká Limberský.

Poprvé v životě přijedete na stadion ve Štruncových sadech v roli soupeře. To musí být po létech strávených v Plzni pro vás zvláštní pocit…

Zatím mně to ještě nedochází. Spíše až přijedeme autobusem na stadion, tak to na mne dolehne. Trochu mám obavy, abych nešel v tribuně doleva, kde má kabinu Viktorka. Snad si to nespletu a zamířím doprava, kde je šatna hostů. Musím se držet sparťanské skupiny, abych nezabloudil.

Vše nasvědčuje tomu, že v prvním mistrovském zápase v dresu Sparty nastoupíte proti mateřskému klubu…

Od začátku to ale asi nebude. Kluci hráli proti Liberci dobře a vítězná sestava se nemění. Pevně ale věřím, že se na trávník dostanu v průběhu zápasu.

Nemáte obavy z reakce plzeňského publika?

Trochu ano, pár jedinců mně možná bude nadávat. Toho se ale nebojím, jsem na to připravený. To bych nemohl v životě přestoupit nikdy nikam.

Určitě jste zaznamenal reakce fandů už v době, kdy jste ohlásil přestup do Sparty. Jaké byly?

Kupodivu většinou pozitivní, hodně lidí mi k přestupu gratulovalo. Berou to jako můj úspěch. Vždyť hrát v našem nejlepším klubu je snem každého fotbalisty, jenom o tom někteří nemluví nahlas.

Při příchodu do Sparty jste musel sáhnout hluboko do peněženky. Během prvního přípravného utkámí po vás při odchodu ze hřiště hodil Řepka kapitánskou pásku, ve stejném zápase jste dal i první gól za Spartu. Kolik vás to dohromady stálo?

Pětašedesát tisíc. Padesát bylo zápisné, deset za kapitánskou pásku a pět za první gól.

Na soustředění jste přišel o vlasy, spoluhráči vás jako nováčka v týmu ostříhali dohola. Už vám kštice dorůstá?

Ale jo, už mám docela slušného ježka. Určitě delšího a hezčího než Martin Fillo z Viktorky, který je také ostříhaný dohola. Napište, že mu to vůbec nesluší (smích).

Bydlíte v Praze nebo dojíždíte na Letnou z Plzně?

Mám byt v Praze, ale na Plzeň nezapomínám. Nejméně jednou týdně sem jezdím za rodinou a kamarády, vídám se i s klukama z Viktorky.

Už vás před sobotním zápasem bývalí spoluhráči z Viktorie kontaktovali?

Nějaké hecování už proběhlo. Kluci mně v žertu slíbili, že mě 'vykopou' až na tribunu. Ale toho se nebojím, tak hrozné to asi nebude. To by se nadřeli. V Plzni je tribuna od hřiště naštěstí hodně daleko.