Vaše trefa byla ukázková. Už jste někdy dal v lize takový gól?
Jsem sváteční střelec, ale už jsem dal hezčí góly. Ale tenhle byl také pěkný. Jsem velice šťastný, že se mně to povedlo.

Dlouho jste obléhali branku Baníku a gól ne a ne padnout. Bylo to tak, že jste si řekl dost a vzal jste to na sebe?
To si nemyslím. První poločas nebyl z naší strany ideální, ale posledních pětatřicet minut jsme hráli dobrý fotbal, vytvořili jsme si i dost šancí a nakonec dali tři góly.

Vyčerpávající zápas na Kypru proti Larnace vás stál spoustu sil. Přesto jste utkání zvládli a v závěru docházely síly spíše Baníku. Čím si to vysvětlujete?
Na Kypru bylo extrémně těžké počasí, k tomu cestování, navíc s Baníkem se hrálo už za tři dny, což není ideální. Já hraji raději až čtvrtý den, i proto jsem nenastoupil od začátku. Baník běhal většinu zápasu bez míče, docházely mu síly a závěr už neuběhal.

Je pro vás před reprezentační pauzou povzbuzením, že herní projev týmu byl lepší než v předchozích zápasech?
Takový výkon, jaký jsme předvedli poslední půlhodinu, vám dodá sebevědomí, takhle bychom chtěli hrát. Na druhou stranu i soupeři v lize mají svoji kvalitu a je těžké bušit do někoho celých 90 minut. Umíme si ale počkat na svoje šance, což jsme proti Baníku potvrdili.

Jak se vám zamlouvala atmosféra na stadionu?
Naši fanoušci byli jako vždy super, ke skvělé atmosféře přispěli na stadionu i příznivci Baníku. Teď nás čeká reprezentační pauza, ve které kvalitně potrénujeme, abychom byli připraveni na další boje.