Platilo to i v utkání třetího ligového kola proti Olomouci, ve kterém patřil zkušený obránce David Limberský k oporám západočeského klubu a přispěl svým výkonem k cenné výhře 1:0. Do sestavy se vrátil po pauze zaviněné svalovým zraněním.

Odehrál jste celý zápas. Cítil jste se na plných devadesát minut?
Na celých devadesát minut jsem se necítil a trenér o tom věděl. Bohužel kvůli zranění Lukáše Hejdy už nešlo do sestavy sáhnout. Před zápasem jsem absolvoval jeden a půl tréninku, takže pro mne byl zápas s Olomoucí fyzicky velmi náročný. Doufám, že teď už to bude jenom lepší.

Václav Pilař (vpravo)
Pilař: Těší mě, že jsem mužstvu pomohl

Olomouc předvedla v Plzni výborný výkon. Jak těžký to byl zápas?
Velmi těžký. Olomouci byla aktivní, napadala nás v rozehrávce. My jsme rozehrávali pomalu a nedostávali se do kombinace tak, jak bychom chtěli. Olomouc nám to hodně znepříjemnila.

V prvním poločase jste hrál na levé straně obrany, ve druhé na pravé. Jak složité pro vás bylo zvládnout rozdílné role?
Těžko říct. Na pravé straně jsem nastoupil i v prvním zápase v Bukurešti a hrálo se mi tam docela dobře. Když máte první poločas návyky otáčet se doleva a pak ve druhé půli naopak doprava, tak je to nezvyk, není to tak automatické.

Rozhodujícímu gólu předcházel váš dlouhý sprint. Byla právě přímočarost tím, co hře mužstva chybělo v prvním poločase?
Podle mne jsme měli mít rychlejší rozehrávku zezadu a také přímočařejší náběhy. Především nám ale vázla kombinace, a to byl hlavní důvod, proč naše hra nebyla taková, jak bychom si představovali.

V lize máte po třech kolech plný počet devíti bodů, navíc jste nedostali gól. Jak jste spokojený s úvodem ligové sezony?
S úvodem ligy musíme být samozřejmě spokojeni. Máme devět bodů, čehož si vážíme. Bude to ale těžké, liga je vyrovnaná, každé mužstvo může v každém zápase ztratit. Je to dobře rozjeté, ale musíme přidat, dál pracovat a ještě více se zlepšovat.

Už ve čtvrtek vás čeká první zápas play-off Evropské ligy. Kde vás podle vašeho mínění nejvíce tlačí bota a kde je tím pádem nutné nejvíce přidat?
To je otázka spíše pro trenéra, ale jak už jsem zmínil, měli bychom hlavně rychleji kombinovat zezadu. Tím se budou uvolňovat prostory i vpředu. Myslím si, že na tom bychom měli nejvíce zapracovat. To je ale v kompetenci našeho hlavního trenéra.

Do mužstva se vrátil Václav Pilař. Vnímáte to jako pozitivní impuls pro kabinu?
Určitě, Vaškovi to všichni moc přejeme. Prošel si dvouletým zraněním, už jsme ani nevěřili, že se k fotbalu vrátí. Je to pro nás velice důležitý hráč, schopný rozhodovat zápasy.

Autor dvou branek dorostenců Viktorie Tomáš Kepl (v červenomodrém) uniká svému strážci.
Dorost Viktorie nedal soupeři šanci