Šestý tým uplynulé sezony italské Serie A, s kterým se Západočeši střetnou od 17.00 hodin v italském Brunicu, totiž vede kouč Luciano Spalletti. Toho Limberský poznal v době svého působení v Itálii, kdy měsíc trénoval s klubem Udine.

„Pamatuji si, že jsem byl na tréninku lichý, a tak jsem byl ve dvojici právě s trenérem Spallettim. Měl to stále v noze, možná lépe než někteří hráči. Kdyby měl fyzičku, určitě by mohl ještě hrát,“ vzpomíná světlovlasý fotbalista Viktorie, který se na setkání s trenérem Spallettim těší. „Doufám, že si na mě ještě pamatuje. Přece jen je to už dost dlouhá doba,“ usmívá se Limberský.

Spallettiho považuje za výborného trenéra. „Je přemýšlivý, velký stratég. AS Řím hraje od jeho příchodu do klubu mnohem ofenzivněji,“ míní fotbalista Viktorie.

Rok a půl v Itálii byl pro Davida Limberského velkou zkušeností.

„Na tréninku je to velká jízda, konkurence je obrovská. Hodně času se v přípravě se věnovalo taktice, v týdnu tak tři dny. Italský fotbal je tímhle příznačný, je hodně provázaný taktikou,“ míní.

Limberský i po svém odchodu z Itálie Serii A sleduje. „Italskou ligu považuji stále společně s anglickou a španělskou ligou za nejlepší v Evropě. Moc mě mrzí, že spadla Modena, ve které jsem nakoukl do Serie A,“ vzpomněl si na svůj bývalý tým David Limberský.

Zítřejší duel bude pro obránce Viktorie i jeho spoluhráče fotbalovým svátkem. Vždyť zahrát proti takovým hvězdám, jakou je například Francesco Totti, to je zážitek na celý život.

„To určitě. Jenom doufám, že AS nastoupí v co možná nejsilnější sestavě. Když už pojedeme za soupeřem 160 kilometrů, tak ať si zahrajeme proti největším hvězdám,“ přeje si.

AS Řím představuje velkou sílu, ale fotbalista Viktorie vůbec nemyslí na to, že by zápas mohl skončit debaklem jeho týmu.

„Názory v mužstvu jsou různé, někteří kluci se domnívají, že nám soupeř balon moc nepůjčí. Ale já si myslím, že je to pro nás všechny obrovská výzva a motivace obstát co nejlépe. A také zkušenost k nezaplacení, protože proti takovému mužstvu, jakým je AS Řím, nehrajete přece každý týden,“ zdůrazňuje český fotbalový reprezentant.