Zlatí hoši hráli exhibiční utkání proti úřadujícím mistrům Viktorie Plzeň. Vítězný gól exhibice nemohl vstřelit nikdo jiný než David Limberský. Skóroval parádní střelou z voleje do levé šibenice v nastavení.

„Chtěl bych poděkovat všem fanouškům. Je neuvěřitelné, kolik se vás tady sešlo. Doufám, že kluky budete pořád podporovat, i když se jim nebude dařit. Přál bych si, aby šli v našich šlépějích. Chtěl bych poděkovat své rodině, která mě podporovala celou kariéru, rodiče to se mnou neměli lehké. Chtěl bych poděkovat své manželce, dětem a hráčům, se kterými jsem měl tu čest hrát. Všichni tady na trávníku jsou skvělí,“ řekl David Limberský fanouškům.

„Chtěl bych Davidovi poděkovat za jeho kariéru. Jsem rád, že jsem ji mohl zažít,“ prohlásil bývalý útočník a současný asistent trenéra Viktorie Marek Bakoš.

O přestávce přišla na trávník Limberského manželka Lenka, která prozradila Davidova tři přání. „Rozlučka před vyprodaným stadionem, titul Viktorie Plzeň v této sezoně a přání zahrát si s kamarády ze zlaté éry Viktorie,“ řekla Lenka Limberská.

Překvapením pro fanoušky byl dárek od zpěváka Michala Davida, který plzeňské osmičce složil píseň „Limba“. Za zpěvu Michala Davida běžely na velkoplošné obrazovce nejzajímavější momenty z Limberského kariéry.

„Chtěla jsem pro Davida ten nejlepší dárek, který trvá věčně. A to byla píseň. Můj kamarád Michal David složil Davidovi song,“ uvedla Lenka Limberská.

David Limberský
David Limberský: Manželka si dodnes myslí, že jsem měl hrát dál

Horváth, Bakoš, Kozáčik, Kolář, Ďuriš… To je krátký výčet jmen ze zlaté éry Viktorie Plzeň, která v úterý vyběhla na trávník proti současným mistrům plzeňské Viktorie.„Hraju s kluky, s kterými jsme prožil nejlepší léta své kariéry. Hraje se mi perfektně, jako bychom fotbal nezapomněli. Doufám, že vyhrajeme a Limba rozhodne střelou z voleje,“ povídal do mikrofonu stoper ze zlaté éry Viktorie a Limberského spolužák Václav Procházka.

Tým zlaté éry Viktorie vyhrál 6:5 a David Limberský vstřelil dva góly. Ten druhý byl i vítězný a z voleje…

Po závěrečném hvizdu Limba přijímal dary. Od spoluhráčů, od generálního manažera Adolfa Šádka pozlacené kopačky a obraz se vzpomínkou na léta ve Viktorii. „Jsem rád, že jste byl základním stavebním kamenem zlaté éry Viktorie. Chtěl bych vám poděkovat za vaš profesionální kariéru,“ vysekl poklonu Šádek.

David Limberský odehrál za Viktorii Plzeň 544 zápasů. První zápas hrál 2. srpna 2003 na Žižkově, poslední 8. května 2021 proti Příbrami. Viktoria Plzeň vyřadila jeho číslo osm.

„Dnešek je nejkrásnější den mého života. Jsem rád, že jsem si mohl zahrát na nejlepším stadionu v České republice. Kluci jste hrdinové, vybojovali jste šestý titul. Chtěl bych poděkovat zlaté éře, je to frajer vedle frajera. Byli jsme skvělá parta,“ řekl na úplný závěr David Limberský, kterému pak zazpíval Marek Ztracený.

David Limberský na úterní tiskové konferenci u příležitosti jeho rozlučkového zápasu.
Limberský chystá rozlučku. Vrba dostal zelenou, jeden hráč přijet nesmí