Do třetiligového týmu přestoupil poté, co ukončil profesionální kariéru. Neodolal vábení svého kamaráda Pavla Vaigla, který na Chodsku trénuje. „Byl to zvláštní pocit, i když šlo jen o přátelák,“ vyprávěl David Limberský po utkání, které skončilo vítězstvím favorita 4:2.

„Myslím, že jsou spokojení všichni. Viktorka vyhrála a pro nás je to dobrý výsledek. Fanoušků přišlo hodně, já jsem si to užil,“ doplnil čtyřicetinásobný reprezentant.

Do Luční ulice jste jezdil poslední léta z Doosan areny na tréninky. Blesklo vám před zápasem hlavou, že teď sem jedete jako soupeř?

Žádná nostalgie mě nepřepadla. Já to ani naberu tak, že jsem odešel. Ano, ukončil jsem profesionální kariéru, ale ve Viktorce jsem zůstal. S vedením i klukama jsem v každodenním kontaktu. Jsem součástí klubu a tak to zůstane celý život, i kdybych měl být jen řadový fanoušek. Já Viktorku nikdy neopustím.

V Domažlicích jste se posunul na post stopera, kde jste za Plzeň hrál naposledy v Záhřebu. Jak vám ta pozice sedí?

Je pravda, že v Záhřebu to nebylo z mojí strany úplně ideální… Ale za pár měsíců už mi bude 38 let, nechce se mi pilovat kraj obrany. S trenérem jsme domluvený, že v Domažlicích budu hrát stopera. Zatím si zvykáma myslím, že se zápas od zápasu lepším. Věřím, že tam budu platný.

Viktoria Plzeň – Jiskra Domažlice 4:2
FOTO: Limberský dal Plzni gól, ale vyhrála Viktoria

Však vás také spoluhráči občas dirigovali, jak to berete? A v jaké se cítíte kondici?

Fyzicky jsem na tom dobře, trénujeme každý den. Kouč Vaigl je ras, dává nám zabrat. Tréninky jsou dlouhé a náročné. Na soutěž budeme dobře připravení.

Abychom nezamluvili to dirigování od spoluhráčů…

To je jenom dobře, máme nakázáno, že na sebe musíme hodně mluvit. O tom to je, žijeme zápasem.

Prohodil jste na hřišti i pár slov i s těmi bývalými?

Jasně, s každým jsem si plácl. Kluky mám strašně moc rád, jsme jedna rodina. Naše dobré vztahy pokračují dál.

Když sudí odpískal pro Jiskru penaltu, bylo hned jasné, že ji půjdete kopat vy?

Abych řekl pravdu, nebyl jsem určený. Váhal jsem, ale dali jsme na dálku střižbu s naším kapitánem Petrem Mužíkem. Dal jsem nůžky a on papír, takže jsem šel já a naštěstí jsem proměnil.

Na tenisových kurtech Slavia v Plzni byl zahájen turnaj EX Pilsen Wilson Cup.
Mladé české tenistky narazily až ve finále deblu. Vyhrály Turkyně

V úvodu zápasu jste byl poměrně blízko v momentě, kdy se zranil Lukáš Kalvach. Jak jste to viděl?

Bylo to nezaviněné, po výskoku špatně dopadl. Já se teď jenom modlím, aby byl Kalvi v pořádku a nebylo to nic vážného. Viktorka ho bude potřebovat

Kdo si myslíte, že zaujme v Plzni váš post levého beka?

Nejsem trenér Bílek. (usměje) Ale jsou tam dvě varianty - Falta a Hybš, jeden z nich to určitě bude. Oba mají dveře otevřené. Myslím, že se rozhodne až na soustředění v Rakousku.